Karısı öldürüldü, kendi intihar etti! SAS Holding'e saadet zinciri operasyonu - Son Dakika

Karısı öldürüldü, kendi intihar etti! SAS Holding'e saadet zinciri operasyonu

Son Güncelleme: 02.06.2023 10:07

İstanbul'da SAS Holding aracılığı ile kurulan saadet zincirine üye kazandıran, piramit satış sistemiyle yaklaşık 58 milyon 500 lira haksız kazanç elde ettikleri tespit edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 50 kişi gözaltına alındı. Holdingin sahiplerinden Sibel Koçak gasp sonucu öldürülmüş, kocası ise intihar etmişti.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Süleyman Aydın ve eski eşi Sibel Koçak tarafından kurulan SAS Holding tarafından çok sayıda kişinin mağdur edilmesi üzerine şirketle ilgili soruşturma başlattı.

EN ÇOK KAZANDIRANA LÜKS ARAÇ

Soruşturma kapsamında İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekonomik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, konuyla ilgili inceleme başlattı. Yapılan çalışmalarda MASAK tarafından hazırlanan raporlara göre şirketin, Tüketici Korunması Kanunu kapsamında yasaklanan 'piramit satış sistemi' ile üst kademedeki kişilere çok para kazandırdığı, sisteme en çok üye kazandıran kişilere ödül törenleri düzenlenerek lüks araçlar verildiği bu sayede sistemin her geçen gün büyüdüğü belirlendi.

İstanbul'da saadet zinciri operasyonu: 50 kişi gözaltına alındı

SAHİPLERİ HAYATTA DEĞİL

Saadet zinciri haline gelen sistemin, şirketin sahipleri Süleyman Aydın'ın intihar etmesi eski eşi Sibel Koçak'ın ise gasp edilerek öldürülmesiyle tıkandığını tespit eden ekipler, sisteme üye kazandıran ve 2021 yılı itibariyle yaklaşık 58 milyon 500 bin (güncel kur farkıyla 143 milyon) haksız kazanç sağlayan şüphelilerin tespit edilmesi ve yakalanması için çalışma başlattı.

Karısı öldürüldü, kendi intihar etti! SAS Holding'e saadet zinciri operasyonu

50 KİŞİ GÖZALTINDA

Yapılan çalışmalar neticesinde sistemin içerisinde olduğu tespit edilen 71 şüpheliye yönelik bu sabah 11 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 50 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde arama çalışmaları devam ediyor.

NE OLMUŞTU?

SAS Holding'in Ataşehir'de bulunan binası önünde meydana gelen olayda yönetim kurulu üyesi Sibel Koçan, yanında bulunan bir şirket çalışanı ile birlikte gaspçıların saldırısına uğramıştı. Maskeli saldırganlar içinde 3.3 milyon lira bulunan çantayı vermek istemeyen Sibel Koçan'ı öldürüp para dolu çantayla kaçmıştı. Bu olaydan yaklaşık bir saat sonra Sibel Koçan'ın eski eşi ve holding ortağı Süleyman Aydın, 20'inci kattan atlayarak hayatını kaybetmişti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Karısı öldürüldü, kendi intihar etti! SAS Holding'e saadet zinciri operasyonu - Son Dakika


Advertisement