Son Dakika Haberleri: İstanbul'da Sağanak Yağış Su Baskınlarına Neden Oldu

İstanbul'da Sağanak Yağış Su Baskınlarına Neden Oldu

9 ay önce

İstanbul'da gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış, bazı ilçelerde su baskınlarına neden oldu. Su baskınları maddi hasara yol açarken tahliye çalışmaları devam ediyor.

İstanbul'da gece saatlerinde şimşek ve gök gürültüsüyle birlikte etkili olan sağanak yağış, bazı ilçelerde rögarların tıkanması ve taşmasına sebep oldu. Taşkın nedeniyle evler sular altında kaldı.

MADDİ ZARAR MEYDANA GELDİ

Bakırköy İlçesi Yeşilköy Mahallesi Dört Kardeşler Sokak'ta, rögarların tıkanması sonucu, bazı apartmanların bodrum katlarını su bastı. Gece su baskınıyla uyanan ev sahipleri, evlerinin su altında kaldığını görünce çocukları ile birlikte dışarı çıktı. Ardından vatandaşlar, kendi imkanları ile kovalarla suları tahliye etti.

Su baskını sonucu evlerde maddi zarar meydana geldi. Bir binanın alt katında bulunan garajı su basması nedeniyle birçok otomobil de su altında kaldı.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Su baskınını İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) ekiplerine haber veren ev sahipleri, alt yapı yetersizliği nedeniyle belediye yetkililerine tepki gösterdi. Sokağın bulunduğu caddeye gelen İSKİ ekipleri, bölgede tıkanmış rögarları açma ve bodrum katları ile garajdaki su birikintileri tahliye etme çalışması başlattı.


YORUMLAR


Kim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Çocuklar Duymasın'ın Emine'si, Gerçek Hayattaki Haliyle Ağızları Açık Bıraktı