Sağlık çalışanlarına çirkin saldırı! Ölüm tehditleri havada uçuştu, kapılar tekmelendi - Son Dakika

Sağlık çalışanlarına çirkin saldırı! Ölüm tehditleri havada uçuştu, kapılar tekmelendi

16.10.2020 14:46

İstanbul Gaziosmanpaşa'da hemşire ile tartışan 2 kadın, daha sonra bir erkek şahıs ile Aile Sağlığı Merkezi'ne geri gelip saldırıda bulundu. Ölüm tehditlerinin havada uçuştuğu anlarda kapıların tekmelendiği çirkin saldırı güvenlik kameralarına yansıdı.

Dün Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan Ali Başaran Aile Sağlığı Merkezi'nde saat 11.00 sıralarında iddiaya göre, aile sağlığı merkezinde görevli hemşire A.B. iğne olmaya gelen iki kadın hastayı üsluplarını düzeltmesi konusunda uyardı. Yapılan uyarıya sinirlenen kadın hastalarla hemşire arasında tartışma yaşandı. Kadın hemşire aile sağlığı merkezinin sorumlu hekimine görevden çekilmek istediğini ifade etti. Bunun üzerine kadın hastalar aile sağlığı merkezinden dışarı çıkartıldı.

ERKEK ŞAHISLA GERİ GELİP SALDIRIDA BULUNDULAR

Dışarı çıkan kadınlar, arabada bekleyen bir erkek şahsı aile sağlığı merkezine çağırdı. Olay yerine koşarak gelen erkek şahıs, aile sağlığı merkezinin kapısını tekmelemeye başladı. Hemşire ve doktorlar can havliyle kapıyı tutarak saldırganın içeri girmesini önledi. O sırada saldırgan şahıs, sağlık çalışanlarına ölüm tehditleri yağdırdı. Saldırgan şahıs ve beraberindeki kadınlar, sağlık çalışanlarının polis çağırması üzerine olay yerinden uzaklaştı.

ŞİKAYETTE BULUNDULAR

Yaşanan olayın ardından hemşire A.B, polis merkezine giderek saldırgan kişi ve beraberindeki kadınlardan şikayetçi oldu. Şahısların daha sonra aile sağlığı merkezi önüne gelerek video çektiğini ifade eden A.B., korkuyla çalıştığını dile getirdi. Polis ekiplerinin konuyla ilgili çalışması devam ediyor.

SALDIRI ANI KAMERADA

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde; sağlık çalışanlarıyla tartışan kadınlar, aile sağlığı merkezinden dışarı çıkartılıyor. Dışarı çıkan kadınlar arabada bekleyen erkek şahsı çağırıyor. Aile sağlığı merkezine koşarak gelen saldırgan kapıyı tekmelemeye başlıyor. O sırada sağlık çalışanları saldırganın içeri girmesini önlemek için kapıyı tutuyor. Saldırgan, beraberindeki kadınlarla birlikte olay yerinden uzaklaşıyor. Olaydan bir süre sonra aile sağlığı merkezi cep telefonu kamerasıyla görüntüleniyor.

Sağlık çalışanlarına çirkin saldırı! Ölüm tehditleri havada uçuştu, kapılar tekmelendi

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Sağlık çalışanlarına çirkin saldırı! Ölüm tehditleri havada uçuştu, kapılar tekmelendi - Son Dakika

YORUMLAR (3)
  • Hemşire : Aile sağlığı merkezinde can güvenliğimiz yok her gün korona virüslü hastalar geliyor bir kuruş bile ek ödeme verilmedi yazık emeklerimize Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Kabul edilemez: Devlet memuruna darp, hakaret ve tehdit kesinlikle kabul edilemez bir şey.. ancak sağlık çalışanlarımızın da empati duygusu yüksek, biliyorum işleri zor ama insanlara karşı biraz daha anlayışlı kişilerden alınması gerekiyor. insanlar canlarıyla sınanıyor sonuçta. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Tuvaleti kullanan kadını 2 metre uzunluğundaki dev piton kalçasından ısırdı NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi