İstanbul'da "Sarı" Öfke - Son Dakika

İstanbul'da "Sarı" Öfke

26.12.2014 02:12
İstanbul'da

* Taksi şoförleri, belediye binası önünde taksici cinayetlerini protesto etti; çalışma şartlarının düzeltilmesini istedi.

* Taksi şoförleri, belediye binası önünde taksici cinayetlerini protesto etti; çalışma şartlarının düzeltilmesini istedi.

Haber-Kamera: Bulut MÜLHİM/ İstanbul DHA

İstanbul'da çok sayıda taksi şoförü, dün gece bir arkadaşlarının öldürülmesi nedeniyle eylem yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne gelerek basın açıklaması yapan taksiciler klakson çalarak çalışma şartlarını protesto etti.

Fatih'te dün saat 02.00 sıralarında yaşanan olayda, 46 yaşındaki taksi şoförü Bekir Dil aracına binen Gürcistan uyruklu müşterisi tarafından gasp edilmek istenmiş, direnince de kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Arkadaşlarının cinayete kurban gitmesinin ardından, çok sayıda taksi şoförü gece saatlerinde Vatan Caddesi'nde bir araya gelip olayı protesto etti. Çalışma şartlarının düzeltilmesini isteyen taksiciler, araçlarıyla konvoy halinde klakson çalarak Vezneciler'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası önüne gitti. Daha sonra grup burada basın açıklaması yaptı.

"BİZ ARTIK CANIMIZI VERMEKTEN BIKTIK"

Grup adına konuşan Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, "Dün gece 109'uncu şehidimizi verdik. Biz artık canımızı vermekten bıktık. Bu sorunun çözümü panik butonu değil, kabinli araçlardır. Biz bu konuyla ilgili yeni yılın ilk haftası Beşiktaş Meydanı'nda bir çadır kurup imza kampanyası başlatacağız. Topladığımız imzaları da Ankara'ya götüreceğiz" dedi.

"SİLAH MI, TÜFEK Mİ TAŞIYALIM?"

Nakliyat-İş Sendikası Şoförler Temsilcisi Hüseyin Evcimen ise, "Taksi şoförlerini kahvehane grubu diyerek aşağılayan insanların bu mesleği yönetmesini istemiyoruz. Tavuk kümesi gibi arabalarda bu işi yapmak istemiyoruz. 1 milyon 750 bin lirayı plakaya verenlerin, 100 bin liralık arabaları bize vermesini istiyoruz. Yeter artık şoför ölüyor, her gün ölüyor. Seyrantepe'deki efendi çıkıp diyor ki. 'Taksi şoförü kendi güvenliğini kendisi alsın' Allah belanı versin. Silah mı, tüfek mi taşıyalım?" diye konuştu.

GRUP OLAYSIZ ŞEKİLDE DAĞILDI

Açıklamaların ardından "Taksiciye uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan atan kalabalık, bir süre sonra klaksonlarını çalarak araçlarıyla konvoy halinde belediye binası önünden ayrıldı. Eylem nedeniyle belediye binası çevresinde polis ekipleri de güvenlik önlemi aldı.

İstanbul'da Sarı Öfke
İstanbul'da Sarı Öfke
İstanbul'da Sarı Öfke
İstanbul'da Sarı Öfke

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbul'da 'Sarı' Öfke - Son Dakika


Son Dakika

Avrupa Birliği'nden yeni kurulan Avrupa Süper Ligi'ne uyarı: Yasaları ihlal ediyorsunuz, maçları oynatmayız Avrupa Birliği'nden yeni kurulan Avrupa Süper Ligi'ne uyarı: Yasaları ihlal ediyorsunuz, maçları oynatmayız Dünyanın en kaliteli incirinin üretildiği bahçelere verilen zararı TEİAŞ görevlilerinin yaptığı ortaya çıktı Dünyanın en kaliteli incirinin üretildiği bahçelere verilen zararı TEİAŞ görevlilerinin yaptığı ortaya çıktı Mars'ta ilk kez bir helikopter uçuşu gerçekleştirildi! İşte o anlara ilişkin görüntüler Mars'ta ilk kez bir helikopter uçuşu gerçekleştirildi! İşte o anlara ilişkin görüntüler Tüp bebek yöntemiyle hamile kalan kadın, önce bebeğini sonra hayatını kaybetti Tüp bebek yöntemiyle hamile kalan kadın, önce bebeğini sonra hayatını kaybetti Bakan Elvan, 128 milyar dolar iddiaları hakkındaki bir soruda topu Merkez Bankası'na attı Bakan Elvan, 128 milyar dolar iddiaları hakkındaki bir soruda topu Merkez Bankası'na attı Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, bu kez de kolları sıvayıp fırının başına geçti Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, bu kez de kolları sıvayıp fırının başına geçti Aralarındaki aşk iddialarını yalanlayan Hande Erçel ve Kerem Bursin tatilde görüntülendi Aralarındaki aşk iddialarını yalanlayan Hande Erçel ve Kerem Bursin tatilde görüntülendi Korsan taksici, aracına aldığı yolcunun polis olduğunu öğrenince şaşkına döndü Korsan taksici, aracına aldığı yolcunun polis olduğunu öğrenince şaşkına döndü