İstanbul'da "Sarı" Öfke - Son Dakika

İstanbul'da "Sarı" Öfke

26.12.2014 02:12
İstanbul'da

* Taksi şoförleri, belediye binası önünde taksici cinayetlerini protesto etti; çalışma şartlarının düzeltilmesini istedi.

* Taksi şoförleri, belediye binası önünde taksici cinayetlerini protesto etti; çalışma şartlarının düzeltilmesini istedi.

Haber-Kamera: Bulut MÜLHİM/ İstanbul DHA

İstanbul'da çok sayıda taksi şoförü, dün gece bir arkadaşlarının öldürülmesi nedeniyle eylem yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne gelerek basın açıklaması yapan taksiciler klakson çalarak çalışma şartlarını protesto etti.

Fatih'te dün saat 02.00 sıralarında yaşanan olayda, 46 yaşındaki taksi şoförü Bekir Dil aracına binen Gürcistan uyruklu müşterisi tarafından gasp edilmek istenmiş, direnince de kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Arkadaşlarının cinayete kurban gitmesinin ardından, çok sayıda taksi şoförü gece saatlerinde Vatan Caddesi'nde bir araya gelip olayı protesto etti. Çalışma şartlarının düzeltilmesini isteyen taksiciler, araçlarıyla konvoy halinde klakson çalarak Vezneciler'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası önüne gitti. Daha sonra grup burada basın açıklaması yaptı.

"BİZ ARTIK CANIMIZI VERMEKTEN BIKTIK"

Grup adına konuşan Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, "Dün gece 109'uncu şehidimizi verdik. Biz artık canımızı vermekten bıktık. Bu sorunun çözümü panik butonu değil, kabinli araçlardır. Biz bu konuyla ilgili yeni yılın ilk haftası Beşiktaş Meydanı'nda bir çadır kurup imza kampanyası başlatacağız. Topladığımız imzaları da Ankara'ya götüreceğiz" dedi.

"SİLAH MI, TÜFEK Mİ TAŞIYALIM?"

Nakliyat-İş Sendikası Şoförler Temsilcisi Hüseyin Evcimen ise, "Taksi şoförlerini kahvehane grubu diyerek aşağılayan insanların bu mesleği yönetmesini istemiyoruz. Tavuk kümesi gibi arabalarda bu işi yapmak istemiyoruz. 1 milyon 750 bin lirayı plakaya verenlerin, 100 bin liralık arabaları bize vermesini istiyoruz. Yeter artık şoför ölüyor, her gün ölüyor. Seyrantepe'deki efendi çıkıp diyor ki. 'Taksi şoförü kendi güvenliğini kendisi alsın' Allah belanı versin. Silah mı, tüfek mi taşıyalım?" diye konuştu.

GRUP OLAYSIZ ŞEKİLDE DAĞILDI

Açıklamaların ardından "Taksiciye uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan atan kalabalık, bir süre sonra klaksonlarını çalarak araçlarıyla konvoy halinde belediye binası önünden ayrıldı. Eylem nedeniyle belediye binası çevresinde polis ekipleri de güvenlik önlemi aldı.

İstanbul'da Sarı Öfke
İstanbul'da Sarı Öfke
İstanbul'da Sarı Öfke
İstanbul'da Sarı Öfke

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbul'da 'Sarı' Öfke - Son Dakika


Son Dakika

Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Fanatik Galatasaray taraftarı şampiyonluk maçının stresine dayanamadı Fanatik Galatasaray taraftarı şampiyonluk maçının stresine dayanamadı Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Şampiyon Beşiktaş'tan, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme: Oyun bitti çocuklar, şimdi gerçekler Şampiyon Beşiktaş'tan, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme: Oyun bitti çocuklar, şimdi gerçekler İbrahim Tatlıses'in İbrahim Tatlıses'in "Davul gibi olmuşsun" sözleri sonrası hırs yapan Deniz Seki, iğne ipliğe döndü Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak
Advertisement