Istanbul'da Terör Operasyonu: 1 Gözaltı - Son Dakika

Istanbul'da Terör Operasyonu: 1 Gözaltı

10.05.2017 21:31
Istanbul'da Terör Operasyonu: 1 Gözaltı, System.String[]

İstanbul'da bölücü terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonda 1 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da bölücü terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonda 1 kişi gözaltına alındı. Operasyonda bir kalaşnikof ile bir tabanca ele geçirildi. Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Türkiye Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü (TKKKÖ) ile bu örgütün açık yapılanması Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) içerisinde MYK üyesi olarak görev yaparken, illegal yollardan Suriye'ye giden DKP/BÖG terör örgütü kurucu lideri "Mehmet" kod adlı Ulaş Bayraktaroğlu'nun, 9 Mayıs'ta Suriye'de mayına basarak öldüğü belirtildi.

Güvenlik güçleri, "Mehmet" kod adlı Bayraktaroğlu'nun ölümünün ardından, aynı yapı içinde faaliyet gösteren Serdar V.'nin emniyet kuvvetlerine karşı eylem arayışı içinde olabileceği bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Operasyon kapsamında, Kadıköy Osmanağa Mahallesi Serasker Caddesi Ziyabey Sokak'taki bir eve, Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda, Serdar V. adlı şüpheli gözaltına alındı. Aynı adreste yapılan aramada, 1 adet kalaşnikof marka uzun namlulu silah, bu silaha ait 2 şarjör ve çok sayıda mermi ile 1 adet tabanca ele geçirildi.

Gözaltına alınarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülen şüphelinin emniyetteki sorgusu devam ediyor.

(Sadık Kahraman/İHA)

Istanbul'da Terör Operasyonu: 1 Gözaltı
Istanbul'da Terör Operasyonu: 1 Gözaltı
Istanbul'da Terör Operasyonu: 1 Gözaltı
Istanbul'da Terör Operasyonu: 1 Gözaltı
Istanbul'da Terör Operasyonu: 1 Gözaltı
Istanbul'da Terör Operasyonu: 1 Gözaltı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Istanbul'da Terör Operasyonu: 1 Gözaltı - Son Dakika


Son Dakika

Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, paramotorla Münbiç'ten Amanoslar'a gelmiş Son Dakika: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapık, gözaltına alındı Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi