TÜGVA'nın "5. Kitap Kurdu" yarışmasının tanıtımı yapıldı - Son Dakika

TÜGVA'nın "5. Kitap Kurdu" yarışmasının tanıtımı yapıldı

11.11.2022 19:23

İstanbul'da Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) bu yılki "5. Kitap Kurdu Yarışması"nın tanıtımı gerçekleştirildi.

İstanbul'da Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) bu yılki "5. Kitap Kurdu Yarışması"nın tanıtımı gerçekleştirildi.

Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'ndeki program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Akhan, kitap okumanın insanı özgürleştirdiğini söyledi.

Yarışma için vakıf yetkililerine teşekkür eden ve katılımcılara başarılar dileyen Akhan, "Hayallerinizin sınırlarını genişleten, ufkunuzu açan yegane kaynaklardır kitaplarımız. Bu kitap kurdu çalışma, çok değerlidir." dedi.

"2021 yılında 40 bin arkadaşımıza bu proje sayesinde ulaştık"

TÜGVA Başkanı İbrahim Beşinci, vakıf olarak gençlerin faydasını gözeten çalışmalardan geri durmadıklarını ve güçlü projeler yürütmeye devam ettiklerini söyledi.

"Teknofest kuşağı" olarak bilginin en büyük güç olduğuna inandıklarını anlatan Beşinci, "Zamanın ruhuna uygun ilimde, fende ve teknolojide en üst düzeyi hedefliyoruz. Bu düşünceyle Peygamber Efendimizin elçiliğiyle hepimize gelen 'Oku' emrini gençlerin gönlüne nakşetmek en büyük hedefimiz olacak." diye konuştu.

Yarışma ile kitap okuma kültürüne katkı sağladıklarını dile getiren Beşinci, "2021 yılında 40 bin genç arkadaşımıza bu proje sayesinde ulaştık, sınava giren ve derece yapan kardeşlerimize, arkadaşlarımıza hediyelerini verdik. Bu yıl da 5'incisini düzenlediğimiz Kitap Kurdu yarışmamızda beklentimiz, 150 bin öğrenciye ulaşmaktır." ifadelerini kullandı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da programda, bir konuşma gerçekleştirdi.

Türkiye'deki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7. ve 8. sınıflarında okuyan öğrencileri kapsayan yarışmaya, 19 Şubat 2023'e kadar "tugva.org" adresinden başvurabilecek.

Sınıf seviyelerine uygun belirlenen kitapları okuyacak öğrencilerden dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Doğum gününde oğlunun verdiği karaciğerle yaşama tutundu Doğum gününde oğlunun verdiği karaciğerle yaşama tutundu MİLLET İTTİFAKI'NIN 4 LİDERİ İSTANBUL'DA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ MİLLET İTTİFAKI'NIN 4 LİDERİ İSTANBUL'DA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ 'Bale Gala Minkus Gecesi' Süreyya Opera Sahnesi'nde 'Bale Gala Minkus Gecesi' Süreyya Opera Sahnesi'nde

Son Dakika Güncel TÜGVA'nın '5. Kitap Kurdu' yarışmasının tanıtımı yapıldı - Son Dakika


Advertisement