İstanbul'da yaşlı çifte hırsız şoku: 400 lirasını çalıp kaçtılar - Son Dakika

İstanbul'da yaşlı çifte hırsız şoku: 400 lirasını çalıp kaçtılar

19.03.2023 11:50

İstanbul'da yaşlı çifte hırsız şoku: 400 lirasını çalıp kaçtılar Kağıthane'de 1 saatliğine alışverişe giren yaşlı çiftin evi iki şahıs tarafından soyuldu Evde çalacak bir şey arayan hırsızlar çantadaki 400 lirayı çalıp kaçtı Kağıthane'de 1 saatliğine alışverişe giden yaşlı çiftin evine giren...

İstanbul'da yaşlı çifte hırsız şoku: 400 lirasını çalıp kaçtılar

Kağıthane'de 1 saatliğine alışverişe giren yaşlı çiftin evi iki şahıs tarafından soyuldu

Evde çalacak bir şey arayan hırsızlar çantadaki 400 lirayı çalıp kaçtı

İSTANBUL - Kağıthane'de 1 saatliğine alışverişe giden yaşlı çiftin evine giren iki şahıs, evi dağıtıp buldukları çantadaki 400 lirayı çaldı. Hırsızların binadan çıktığı anlar kameralara yansırken Seniha ve Baki Kaplanoğlu çifti, "Kapıyı kartla açıp cüzdandan 400 lira çalmışlar" dedi.

Olay, önceki hafta Perşembe günü saat 15.30 sıralarında Kağıthane Gürsel Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre semtte dolaşan iki şahıs takibe aldıkları Seniha ve Baki Kaplanoğlu çiftinin evden çıkmasını bekledi. Yaşlı çiftin alışveriş için evden ayrılmasını fırsat bile iki şahıs ardından binaya girdi. Şahıslar çiftin çıktığı giriş kattaki dairenin kapısını kart kullanarak açtıktan sonra içeriye girdi. Burada ilk hırsız odalara dağılarak maddi değeri olan eşya ve para aramaya başladı.

Alışverişten dönen yaşlı çift şoke oldu

Evin altını üstüne getiren iki şahıs, Seniha Kaplanoğlu'nun dolapta bulunan cüzdanındaki 400 lirayı çaldı. Hırsızlar ardından girdikleri daireden hızla çıkarak kayıplara karıştı. Olayın ardından alışverişten dönen yaşlı çift, evin dağınık olduğunu görünce neye uğradıklarını şaşırdı. Cüzdanını kontrol eden Seniha Kaplanoğlu, paralarının olmadığını görünce eve hırsız girdiğini anladı. Eşi Baki Kaplanoğlu'nun ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, inceleme yaptıktan sonra çevredeki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı.

"Kapıyı kartla açıp cüzdandan 400 lira çalmışlar"

Olayla ilgili konuşan Seniha ve Baki Kaplanoğlu çifti, "Bu odaya girmişler ve etrafı karıştırmışlar. Dolapta bulunan çantamdaki paraları almışlar. Sonra da cüzdanı yatağa atmışlar ve gitmişler. İçinde 400 lira vardı başka da bir şey almamışlar. İki kişiymişler, kapıyı da herhalde kart ile açmışlar. Bu dolabı karıştırmışlar, benim burada ilaçlarım ve kitaplarım var" dedi.

Ekiplerin hırsızları yakalamak için çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Kağıthane Belediyesi 6 bin gencin YKS ücretlerini karşılıyor Kağıthane Belediyesi 6 bin gencin YKS ücretlerini karşılıyor

Son Dakika 3. Sayfa İstanbul'da yaşlı çifte hırsız şoku: 400 lirasını çalıp kaçtılar - Son Dakika


Advertisement