İstanbul'da yolda kalan vatandaşlara ne olacak? Vali, kurtarma planını açıkladı - Son Dakika

İstanbul'da yolda kalan vatandaşlara ne olacak? Vali, kurtarma planını açıkladı

25.01.2022 00:39

İstanbul'da kar yağışının ardından yolda kalan vatandaşlara ne olacağı merak ediliyordu. Vali Ali Yerlikaya, mahsur kalan vatandaşlarla ilgili, "Araçlar kalacak onlar bizim emanetimiz. Bütün güvenlik güçlerimiz alarm durumunda. O araçları güvenli şekilde oraları açtığımızda araç sahiplerine teslim edeceğiz" dedi.

İstanbul'da kar yağışının, hayatı felç etmesinin ardından yolda mahsur kalan vatandaşların durumunun ne olacağı merak ediliyordu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir televizyon programı yayınına katılarak İstanbul'daki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

"MAHSUR KALAN VATANDAŞLARIMIZ VAR"

Kar yağışı ile mücadelenin yoğun şekilde devam ettiğini belirten Yerlikaya, "Önemli tedbirler aldık ama şu anda yollarımızda 5 noktada sıkıntıdan bahsetmek istiyorum. TEM'de 4 nokta, Kuzey Marmara otoyolunda 4 nokta. Kuzey Marmara Otoyolu Odayeri- Yassıören arasında ve Havalimanı bağlantısında mahsur kalan vatandaşlarımız var. TEM'de Hadımköy Avcılar'da mahsur kalan vatandaşlarımız var. İkitelli Mahmutbey'de mahsur kalan vatandaşlarımız var. Selimpaşa - Kumburgaz yönünde mahsur kalan vatandaşlarımız var. Hadımköy'de mahsur kalan vatandaşlarımız var" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da yolda kalan vatandaşlara ne olacak? Vali, kurtarma planını açıkladı

"MİSAFİRHANELER VE OTELLERE YERLEŞTİRİLİYORLAR"

Özellikle Odayeri - Yaassıören arasında kar kalınlığının 80-90 santimetreye ulaştığını vurgulayan Yerlikaya, "Burada bulunan vatandaşlarımıza bir yandan yardım ederken, bir yandan da onların iki yönlü tahliyeleri ve misafir edilmeleri ile ilgili çalışma başlattık. TEM'de de yol boyunda bütün ilçe kaymakamlarımız emniyetimiz hep birlikte buradaki vatandaşlarımızı da oralardan alıp misafirhaneler ve otellere yerleştirme ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. 35-40 yıldır rastlanılmayan bir kış gecesi ile imtihan ediliyoruz. Zor bir süreç vatandaşlarımızın almış olduğumuz kısıtlamalarla ilgili bütün kararlara yürekten uyduklarına inanıyorum" şeklinde konuştu.

İstanbul'da yolda kalan vatandaşlara ne olacak? Vali, kurtarma planını açıkladı

"GECE ŞARTLAR DAHA DA ZORLAŞACAK"

Gece hava şartlarının daha da zorlaştığını ifade eden Yerlikaya, "Bu durumda bizim o araçları kurtarma çalışmasını devam ettiriyoruz. Bir yandan aile olan, küçük çocukları olan, yaşça bizden büyük olanlar var. Onları zor durumda bırakmamak için kaymakam belediyelerimiz mekanlarında otellerine misafirhanelerde onları bu gece misafir etmek istiyoruz. Araçlar kalacak onlar bizim emanetimiz. Bütün güvenlik güçlerimiz alarm durumunda. O araçları güvenli şekilde oraları açtığımızda araç sahiplerine teslim edeceğiz" diye konuştu.

YORUMLAR (1)
  • Beyhan Gunes: Yolların sorumluluğu tek belediyeye ait olamaz.Bu durum sel çığ vb doğa durumları gibi ele alınarak bu zorluktan siyaset paydası çıkarmak yerine herkesin elbirliği ile halkın sorununu çözmek için mücadelesini gerektirir.Bu tür konular siyaset malzemesi olamaz ve olmamalı .Bunu siyaset olarak kimsenin kullanmasını hukuken ve vicdanen doğru bulmuyorum.Halk sizden el birliği içinde yardımınızı bekliyor.Sorunu çözün insanları kurtarın bu süreci atlatın sonra demokratik olarak karşılıklı konuşun Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel İstanbul'da yolda kalan vatandaşlara ne olacak? Vali, kurtarma planını açıkladı - Son Dakika


Advertisement