Son Dakika Haberleri: İstanbul'daki Adıyamanlılar Tek Yumruk Oldu

İstanbul'daki Adıyamanlılar Tek Yumruk Oldu

8 yıl önce

İstanbul'daki Adıyamanlılar kurulacak olan federasyon öncesinde "Adıyamanlılar Sivil Toplum Kuruluşları Birliğini" kurarak tek yumruk oldular.

İstanbul'daki Adıyamanlılar Tek Yumruk Oldu, System.String[]

Adıyamanlılar Vakfı Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu Başkanı Ahmet Demir tarafından tertiplenen ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal Başkanlığında Adıyamanlılar Vakfı sosyal paylaşım salonunda kahvaltı programında bir araya gelen İstanbul'daki 23 STK başkanı ve temsilcileri, yıllardır büyük bir özlemle beklediği Federasyon öncesinde toplumun beklentilerine cevap vermek amacıyla "Adıyamanlılar Sivil Toplum Kuruluşları Birliği" kurma kararı aldı.


Yaklaşık iki saat süren ve herkesin çok rahat bir şekilde federasyon ile ilgili düşüncelerini dile getirdiği istişare toplantısında Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan, Vakfın kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu ve Vakıf Başkan Vekili Mustafa Karlı ile birlikte 22 Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerinden Esenyurt Adıyaman ve İlçeleri Derneği Başkanı Fatih Özger, Gerger Derneği Başkanı Ahmet Mancak, Adıyamanlılar Derneği Genel Sekreteri Saime Oğuzhan, Sincikliler Derneği Başkanı Hamit Peker, Sincik Gönüllüler Derneği Başkanı Cemil Keskin, AGİD Başkan Vekili Hüseyin Aksoy, Görgenliler Derneği Başkanı İsmail Akkaya, Çoğ-Der Başkanı Nihat Saltaş, Başakşehir Adıyamanlılar Derneği Başkanı Ahmet Melik, Pınarbaşı Derneği Başkanı Hüseyin Özmen, Tütenocak Dernek Başkanı Fayik Kılıç, Söğütlübahçe Derneği Ekrem Akarslan, Yarpuz Köyü Dernek Başkanı Şükrü Akyüz, Sakız Köyü Dernek Başkanı Kemal Çilingir, Dumlu Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Ural, Taraksu Dernek Başkanı Ahmet Alak, Akverdililer Derneği Başkanı Ahmet Akverdi ve Kocahisar Dernek Başkanı Aziz Bulgur, konuya ilişkin düşüncelerini dile getirerek, kurulan "Adıyamanlılar Birliğin" gerek tüzük eksikliklerin giderilmesi ve gerekse STK Başkanları arasındaki kaynaşma zemini açısından son derece yararlı olabileceği dile getirildi. Konuşmacılar, "Federasyon için artık geri dönüşü olmayan bir yola girdik. Uzun ince bir yola çıkıyoruz. Bu yolda elbette sıkıntılar olabilir farklı düşüncede olanlar olur. Önemli olan birbirimizin fikirlerine ve düşüncelerine saygı duymakla birlikte bu sıkıntılara hep birlikte göğüs gelmektir. Alınan bu "Birlik" kararın bütün Adıyamanlılara ve Ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyoruz" dediler.


Adıyamanlılar Vakfı Başkan yardımcısı ve Federasyon komisyonu Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, hazırlanan federasyon tüzüğü ile ilgili taslak çalışmaları hakkında bilgi vererek, bütün Sivil Toplum kuruluşların üzerine mutabık kalabileceği bir tüzük hazırladığını söyledi.


Toplantının kapanış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ise; uzun zamandır İstanbul'daki bütün Adıyamanlıların hayali olan Adıyamanlılar Federasyonu için tüzük altyapı çalışmaların sona erdiğini ve gerekli eksikliklerin tamamlanması için de çalışmaların aralıksız sürdüğünü kaydetti.


Özkartal, "Bizim için önemli olan birlik ve beraberliğimizdir. El ele gönül gönül'e verdiğimiz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun kalmayacaktır. Her şeyden önce samimiyet çok önemlidir. Samimiyetin olmadığı işte başarı gelmez. Bu işi daha fazla sürümcede bırakmanın anlamı yoktur. Aramızdaki var olan görüş farklılığımızı har zaman zenginlik olarak göreceğiz. İstanbul gibi anakente tek yumruk olup, Adıyaman'ı her yerde en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:53 Kaynak: BültenlerSiirt'te 'ışık hadisesi' için binlerce kişi toplandı
Seçmenin yüzde 51.8'i İBB Başkanı İmamoğlu'ndan memnun değil MHP Lideri Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı