İstanbul'daki Robin Hood, bu kez Osmaniye'de ortaya çıktı - Son Dakika

İstanbul'daki Robin Hood, bu kez Osmaniye'de ortaya çıktı

04.12.2019 12:33

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde ortaya çıkan ve kendisini "Robin Hood" olarak nitelendiren hayırsever vatandaş, bu kez Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde mahalle bakkallarını gezip vatandaşların veresiye defterindeki borçlarını ödedi.

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde gecekondu mahallelerinde zarf içerisinde para dağıtan gizemli hayırsever, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde mahalle bakkallarını gezip vatandaşların veresiye defterindeki borçlarını ödedi. Mahalleliler ve bakkallar borçları ödeyen gizemli hayırseveri merak ediyor.

Kadirli ilçesi 7 Mart Mahallesi, Bağ Mahallesi, Şehit Mustafa Yağız Mahallesi'ndeki bakkalların önünde siyah renkli lüks bir araba durdu. Araçtan biri kadın 3 kişi indi. İçlerinden biri bakkala girerek veresiye defterindeki borçları ödemek istediklerini söyledi. Bu ilçeden olmadıklarını ve biri adına borçları ödemek istediğini söyleyen adam daha sonra veresiye defterindeki borçları ödeyip diğer bakkalları da bu şekilde tek tek gezdi.

İstanbul'daki <a class='keyword-sd' href='/robin-hood/' title='Robin Hood'>Robin Hood</a>, bu kez Osmaniye'de ortaya çıktı

"BİRİ KADIN ÜÇ KİŞİYDİLER"

Bu kişileri Kadirli'de ilk defa gördüğünü belirten Bağ Mahallesi'nde bakkal dükkanı işleten Ümit Üşen, "Lüks bir araba ile geldiler. Biri kadındı 3 kişiydiler. Bana veresiye defterini çıkar dediler. Niye çıkaracağım siz kimsiniz dedim. Biz borçları ödemeye geldik dediler. 2 yıldır borcunu ödeyemeyen biri vardı bende en çok borç bunun dedim. Bin 300 lira borcu vardı. Bana Bin 300 lira verdiler borcu sil deyip gittiler diğer bakkal arkadaşlara da aynı şekilde gitmişler" dedi.

"SİZ KİMSİNİZ DEDİM, SÖYLEMEDİLER"

Aynı mahallede bakkallık yapan Mehmet Kurt ise "O gün ben bakkaldaydım. Bakkalın önünde bir araba durdu. 3 kişi indi. Biri bakkala girdi. Borç defterindeki borçları ödemeye geldik dedi. Önce şaşırdım. 'Siz kimsiniz?' dedim, söylemediler. Sonra borcunu ödeyemeyen 2 kişi vardı onların borçlarını ödeyip gittiler" şeklinde konuştu.

İstanbul'daki Robin Hood, bu kez Osmaniye'de ortaya çıktı

"KİMİN NE KADAR BORCU VARSA HEPSİNİ ÖDEYECEĞİZ"

Bağ Mahallesi'ndeki bakkalları gezen gizemli hayırseverler daha sonra 7 Mart Mahallesi'ne geçti. Burada bakkallık yapan Yusuf Aslansofuoğlu, "Kapının önünde durdular. İçeri biri girdi. 'Veresiye defterini çıkar kimin ne kadar borcu varsa hepsini ödeyeceğiz' dedi. Ben duruma şüphe ile yaklaştım. Sonra 'Hepsini niye ödeyeceksiniz' dedim. 'Hayır yapmak istiyor' dedi. Kabul etmedim ama uzun süredir borcunu ödeyemeyen biri vardı onu söyledim sadece onun borcunu aldım. Sonra gittiler" dedi.

Şehit İbrahim Kundakçı mahallesinin bakkalı Adnan Yüce ise gizemli hayırsevere seslenerek, "Robin Hood. Bizim borç defteri de bayağı kalabalık. Bizim mahalleye de bekleriz. Duy sesimizi Robin Hood" dedi.

Şimdi bakkallar ve mahalleliler borçlarını ödeyen gizemli hayırseveri merak ediyor.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel İstanbul'daki Robin Hood, bu kez Osmaniye'de ortaya çıktı - Son Dakika


Advertisement