Son Dakika Haberleri: Istanbul'daki Samsun Tanıtım Günleri'ne Mehteranlı Açılış

Istanbul'daki Samsun Tanıtım Günleri'ne Mehteranlı Açılış

6 yıl önce

Samsun Valiliği ve Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) öncülüğünde gerçekleştirilen 'Samsun Tanıtım Günleri' Fuarı Istanbul Feshane'de başladı.

Istanbul'daki Samsun Tanıtım Günleri'ne Mehteranlı Açılış, System.String[]

Samsun Valiliği ve Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) öncülüğünde gerçekleştirilen 'Samsun Tanıtım Günleri' Fuarı Istanbul Feshane'de başladı.


Protokol üyeleri Eyüp Sultan Camii'nde kılınan namazdan sonra Samsun’a özgü keşkek dağıtımının ardından mehteran eşliğinde çalınan milli marşlarla Eyüp-Feshane’ye geldi. 3 gün sürecek olan tanıtım günleri fuarı kurdele kesim töreni ile açıldı.


Törene, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Aslan Karanfil, AK Parti Istanbul milletvekilleri Ahmet Baha Öğütken, Sevim Savaşer, Ismet Su, Şirin Ünal, Eyüp Belediye Başkanı Ismail Kavuncu, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkanı H. Kaya Aşcı ve yönetimi, Samsunlu iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.


Her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 7’incisi düzenlenen fuarda, Samsunun tarihi yapısı, turizmi, yöresel örf ve adetleri tanıtılıyor. Etkinlik kapsamında Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ilkadım Belediyesi, Bafra Belediyesi, Çarşamba Belediyesi, Vezirköprü Belediyesi olmak üzere toplam 60 stand kuruldu. Samsun’un en büyük ilçesi Bafra Belediyesi standı ziyaretçi akınına uğradı.


Bafra standında kaymaklı lokumun tadına bakan vekillere SAMKON Genel Başkanı H. Kaya Aşcı, "Bu kaymaklı lokumdan yiyen ve yapan bakan oluyor.’’ esprisi üzerine AK Parti Istanbul Milletvekilleri lokum yapmak için sıraya girdi.

‘Samsun Tanıtım Günleri’ programında Mustafa Ceceli’nin yanı sıra Ismai Türüt, Samsun’un yöresel sanatçılar Hüseyin Şimşek, Ümit Kurşun, Sibel Yıldırım, Şeyda Karadeniz ve Samsunlu Fehmi konser verecek.

Programın 2. günü olan cumartesi günü yarın ise Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın katılacağı bildirildi.


Haber Yayın Tarihi: 14.03.2014 03:11 Kaynak: CİHANMucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor
AK Parti Eskipazar İlçe Başkanı İsmail Palaz, görevinden istifa etti Libya duyurdu: Türkiye ile yapılan mutabakat yürürlüğe girdi