İstanbul'dan Balkanlar'a Gençlik Buluşması - Son Dakika

İstanbul'dan Balkanlar'a Gençlik Buluşması

29.07.2019 21:25
İstanbul'dan Balkanlar'a Gençlik Buluşması, System.String[]

Dünya Çocukları Doğa Sporları Derneğinin, "İstanbul'dan Balkanlar'a Gençlik Buluşması" programında yer alan özel tren gezisiyle 100 öğrenci Balkanlar'ı görme imkanı bulacak.

Dünya Çocukları Doğa Sporları Derneğinin, " İstanbul'dan Balkanlar'a Gençlik Buluşması" programında yer alan özel tren gezisiyle 100 öğrenci Balkanlar'ı görme imkanı bulacak.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, ikinci kez organize edilen seferde tren, 1 Ağustos Perşembe günü saat 18.00'de Sirkeci Gar'ından hareket edecek.

"İstanbul'dan Balkanlara Gençlik Buluşması" adı altında düzenlenen etkinlik, tarihi ve kültürel içeriğinin yanı sıra gençlerin Balkan gençliğiyle kaynaşmasına da olanak sağlayacak.

Otuz yılı aşkın süredir lise ve üniversite öğrencilerine dönük spor, kültür, gezi ve kamp faaliyetleri yürüterek gençlerin sıhhatli ve donanımlı yetişmeleri için gayret sarf eden gönüllüler tarafından yönetilen Dünya Çocukları Doğa Sporları Derneği, her yıl geleneksek olarak Srebrenitsa Katliamı anma törenlerine uçakla öğrenci götürme projesine ek olarak ikinci kez trenle Balkan turu gerçekleştirilmiş olacak.

Program kapsamında, Sofya, Filibe, Üsküp, Prizren, Priştine, Ohri, Kalkandelen, Belgrad, Niş, Saraybosna, Zenica, Travnic, Mostar, Jajce ve Banja Luka ziyaret edilecek. Saraybosna'da Kurban Bayramı'nı geçirecek öğrenciler, 15 Ağustos'ta İstanbul'a dönecek.

Programa, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maarif Vakfı, TİKA, TCDD, TCDD Taşımacılık AŞ, Turkcell, Türk Telekom ve Hayat Vakfı da destek veriyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İstanbul'dan Balkanlar'a Gençlik Buluşması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Mesut Özil'den 6 gol yiyen Almanya'ya 'Boateng' göndermesi: Tam zamanı Korona için yeni tedbirler peş peşe açıklanırken İstanbul'dan gelen görüntüler pes dedirtti Gram altın 467 liradan işlem görüyor Oyuncu Gülse Birsel, sokağa çıkma kısıtlamasına Burhan Altıntop karakterinin videosuyla gönderme yaptı İran Devrim Muhafızları'nın keskin nişancısı Aliyev'i hedefe koydu Oyuncu Alper Saldıran, Masumlar Apartmanı dizisinden ayrıldı mı? Kasksız yakalanan İrem Sak'ın ağabey korkusu: Aman o görmesin Restoran ve kafelerde, 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis ve gel-al hizmeti verilebilecek
00:36