İstanbul'dan Gaziantep'e 'Teröre Lanet' Yürüyüşü Yapan Altay İzmit'te - Son Dakika

İstanbul'dan Gaziantep'e 'Teröre Lanet' Yürüyüşü Yapan Altay İzmit'te

08.09.2012 14:32
İstanbul'dan Gaziantep'e 'Teröre Lanet' Yürüyüşü Yapan Altay İzmit'te, System.String[]

Gaziantep'te Ramazan Bayramı'nın ikinci günü 10 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın ardından terörü protesto etmek için dün İstanbul'dan Gaziantep'e yürüyüş başlatan Savaş Altay, İzmit'e geldi.

Gaziantep'te Ramazan Bayramı'nın ikinci günü 10 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın ardından terörü protesto etmek için dün İstanbul'dan Gaziantep'e yürüyüş başlatan Savaş Altay, İzmit'e geldi. Geceyi İzmit'te geçiren Altay bugün yeniden yola çıkarken, 35 gün sonra Gaziantep'e ulaşabileceğini söyledi.

İstanbul'da dün Taksim Meydanı'ndan yola çıkan Savaş Altay, geceyi İzmit'te geçirdi. Bugün yola çıkmadan önce açıklama yapan Savaş Altay, Türkiye'deki herkesin tek bayrak altında kardeşçe yaşamasını arzuladığını belirterek şunları söyledi:

"Gaziantep'te 10 vatandaşımız teröre kurban gitti. Bu acı hala tazeyken Afyon'daki cephanelik patlamasında da 25 Mehmetçiğimiz şehit oldu. Arka arkaya gelen bu acıların ardından bu yürüyüşü başlatmaya karar verdim. Türkiye'de yaşanan terör olaylarını lanetliyorum ama malesef hala devam ediyor. Benim başlattığım bu yürüyüşü sivil toplum örgütleri de destekliyor. Hava ve yol şartlarını göz önünde bulundurursak 35 gün sonra Gaziantep'te olmayı umut ediyorum. Yürüyüş sırasında polisin uyarılarına göre bazı yerleri araçla geçiyorum." - Kocaeli/ İzmit

İstanbul'dan Gaziantep'e 'Teröre Lanet' Yürüyüşü Yapan Altay İzmit'te
İstanbul'dan Gaziantep'e 'Teröre Lanet' Yürüyüşü Yapan Altay İzmit'te
İstanbul'dan Gaziantep'e 'Teröre Lanet' Yürüyüşü Yapan Altay İzmit'te

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbul'dan Gaziantep'e 'Teröre Lanet' Yürüyüşü Yapan Altay İzmit'te - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret