Son Dakika Haberleri: İstanbul, Dolar Bazında Alım Gücü Düşen Şehirler Arasında Birinci Sırada

İstanbul, Dolar Bazında Alım Gücü Düşen Şehirler Arasında Birinci Sırada

2 ay önce

2019 yılında dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu. Economist tarafından yapılan araştırmada, 'en pahalı şehir' ünvanını Paris, Hong Kong ve Singapur'dan oluşan üç şehrin paylaştığı görüldü. Listede İstanbul ise dolar bazında alım gücü keskin bir düşüş yaşayan şehirler arasında birinci sırada yer alıyor.

Economist Intelligence Unit'in "En Pahalı Şehirler 2019" raporuna göre, Paris, Hong Kong ve Singapur en pahalı kentler listesinde ilk sırada yer aldı. İstanbul ise dolar bazında alım gücü keskin bir düşüş yaşayan şehirler arasında ilk sırada yer aldı.

ÜÇ KENT İLK KEZ BİRİNCİLİĞİ PAYLAŞTI

Üç kent, 30 yıldır yapılan araştırmada ilk kez birinciliği paylaşırken, en pahalı şehirler listesinde Paris, Hong Kong ve Singapur'dan sonra sırasıyla Zürih, Cenevre, Osaka, Seul, Kopenhag, New York, Tel Aviv ve Los Angeles bulunuyor.

Listeye Avrupa'dan dört kentin girmesi dikkati çekti.

EN UCUZ ŞEHİR CARACAS

Economist Intelligence Unit'e göre, en ucuz şehirler de sırasıyla Caracas, Şam, Taşkent, Almatı, Bangalore, Karaçi, Lagos, Buenos Aires, Chennai ve Yeni Delhi oldu.

Haber Yayın Tarihi : 19.03.2019 03:10 Başakşehir'de Arda Turan Depremi! Yollar Ayrılıyor Dede, İçine Şeytan Kaçtığını Söylediği 2 Yaşındaki Torununu Yanan Sobaya Attı İmamoğlu'nun Öğrenci Aylık Akbil'ini 50 TL'ye İndirme Vaadine AK Parti'den Yeni Teklif: 40 Yapalım