İstanbul En Sevilen Şarkılarını Yeniden Seslendirecekler - Son Dakika

İstanbul En Sevilen Şarkılarını Yeniden Seslendirecekler

09.10.2018 19:13

Haber-Kamera: Cemil ÖZDEMİR/İSTANBUL DHATürk Müziğinin son 50 yılına damga vurmuş sanatçılar "Annemin Şarkıları Canlı 45'lik" adlı organizasyonla Harbiye Açık Hava Sahnesi'nde en sevilen şarkılarını yeniden seslendirecek.

Haber-Kamera: Cemil ÖZDEMİR/İSTANBUL DHA

Türk Müziğinin son 50 yılına damga vurmuş sanatçılar "Annemin Şarkıları Canlı 45'lik" adlı organizasyonla Harbiye Açık Hava Sahnesi'nde en sevilen şarkılarını yeniden seslendirecek. 16 ekimde gerçekleştirilecek konsere Türk Müziğinin efsane isimler, Cahit Berkay, Gülden Karaböcek, Ersan Erdura, Ercan Turgut, Bilgen Bengü başta olmak üzere çok sayıda sanatçı katılacak.

'Annemin Şarkıları Canlı 45'likö adını verdikleri organizyon öncesi, basın mensuplarıyla bir araya gelen sanatçılar açıklamalarda bulundu Müzik dünyasına ilk adımını Harbiye açık hava sahnesinde attığını belirten Bilgen Bengü 'Müzik dünyasına ilk adım attığımda canlı performansımı 'cici kızlarö şarkısıyla harbiye açık hava sahnesinde yapmıştık. Orasının yeri benim için ayrı, yıllar sonra tekrar orada dinleyicilerimizle buluşmak heyecan verici gerçekten" diye konuştu.

Cahit Berkay da 'Herşeyden önce çok heyecan verici bir proje, 60'lı 70'li yıllarda sahne aldığım arkadaşlarımla tekrar sahne buluşacağım. Ben enstrümanımla sinemadaki müziklerimle annelerimize çokça şey katmış müzisyenlerden bir tanesiyim, güzel bir gece olacak" dedi. Kendi yaşıtları için bir fırsat olduğunu ifade eden Ersan Erdura ise 'Biz çocuklarımıza destek veriyoruz, konserlere yolluyoruz eğlencelere yolluyoruz, kendi yaşıtlarımıza hiç vakit ayıramıyoruz. Çok güzel bir nostalji programı yaşatacağız" şeklinde konuştu. Ercan Turgut da "Bizim şarkılarımızla, aşık olmuş sevmiş, hüsranlar yaşamış duygusal günler geçirmiş insanların o gece orada aynı şarkılarla vücut bulacağı inancındayım. Çok muhteşem bir gece olacak. Dua ediyorum inşallah yağmur yağmaz, yağsa bile şarkılarımızla ısıtacağız" dedi. Gülden Karaböcek de 'Her biri birbirinden değerli arkadaşlarımla bir arada olmak çok heyecan veriyor bana, onlarla birlikte 16 ekim gecesi sevenlerimizle birlikte olacağız bütün sevenlerimizi bekliyoruz" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından şarkılar söyleyen sanatçılar, salonda renkli görüntüler oluşturdu.

İstanbul En Sevilen Şarkılarını Yeniden Seslendirecekler
İstanbul En Sevilen Şarkılarını Yeniden Seslendirecekler
İstanbul En Sevilen Şarkılarını Yeniden Seslendirecekler
İstanbul En Sevilen Şarkılarını Yeniden Seslendirecekler

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbul En Sevilen Şarkılarını Yeniden Seslendirecekler - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Diego Armando Maradona hayatını kaybetti Lille, Galatasaray'ın gündemindeki Bursasporlu Ali Akman'ı listesine ekledi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan önemli uyarı: AVM'de yerde yemek, restoranda yemekten daha riskli Karın şişliği şikayetiyle hastaneye gitti, karnından 14 kilogram büyüklüğünde kitle çıktı Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Demokrat Senatör Van Hollen'dan küstah Türkiye sözleri: Hesap sormayı dört gözle bekliyorum Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir Son Dakika: Benzine 37 kuruş zam