İSTANBUL-GEZİ OLAYLARININ 6'NCI YILDÖNÜMÜNDE BASIN AÇIKLAMASI - Son Dakika

İSTANBUL-GEZİ OLAYLARININ 6'NCI YILDÖNÜMÜNDE BASIN AÇIKLAMASI

31.05.2019 21:13

Gezi Parkı olaylarının 6'ncı yıldönümünde, Taksim'de toplananbir grup yürüyüş düzenledi.

Gezi Parkı olaylarının 6'ncı yıldönümünde, Taksim'de toplananbir grup yürüyüş düzenledi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)'nin, Beyoğlu'ndaki binası önünde saat 19.00'da bir araya gelen bir grup, Gezi Parkı'na doğru yürüyüşe geçti. Aralarında Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, Ahmet Atakan'ın annesi Emsal Atakan, Ethem Sarısülük'ün annesi Sayfi Sarısülük, Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan ile babası Sami Elvan, Hasan Ferit Gedik'in annesi Nuray Meray, CHP milletvekilleri Ali Şeker, Ali Haydar Hakverdi, Sera Kadıgil, HDP milletvekilleri Ahmet Şık, Oya Ersoy, Gülistan Kılıç Koçyiğit, TİP milletvekilleri Barış Atay ve Erkan Baş'ın da aralarında bulunduğu grup yürüyüş boyunca sık sık slogan attı. Gezi Parkı'na karanfil bırakmak isteyen gruba, polis izin vermedi. Gruptakiler Meşelik Sokak üzerinde yürüyüşü sona erdirdi. Burada grup adına basın açıklaması okundu. Açıklamanın ardından yürüyüş sona erdirildi.

YORUMLAR
500
Bülent Korkmaz: Bu ligde üst seviye bir mücadele var Bülent Korkmaz: Bu ligde üst seviye bir mücadele var Meçhul askere mezarlık görevlisi sahip çıktı Meçhul askere mezarlık görevlisi sahip çıktı ZİHİNSEL ENGELLİ EMİRHAN İÇİN 'ASKER EĞLENCESİ' DÜZENLENDİ ZİHİNSEL ENGELLİ EMİRHAN İÇİN 'ASKER EĞLENCESİ' DÜZENLENDİ
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İSTANBUL-GEZİ OLAYLARININ 6'NCI YILDÖNÜMÜNDE BASIN AÇIKLAMASI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement