Son Dakika Haberleri: İstanbul Havalimanı'nda Uçuşlara 'Cb Bulutu' Engeli

İstanbul Havalimanı'nda Uçuşlara 'Cb Bulutu' Engeli

7 gün önce

Haber-Kamera: İbrahim YILDIZ/İSTANBUL DHA İstanbul Hava Sahası'nda etkili olan elektrik yüklü kümülonimbus (CB) bulutları nedeniyle, İstanbul Havalimanı'na iniş yapamayan uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı.

İstanbul Havalimanı'nda Uçuşlara 'Cb Bulutu' Engeli, System.String[]
Haber-Kamera: İbrahim YILDIZ/İSTANBUL DHA 

İstanbul Hava Sahası'nda etkili olan elektrik yüklü kümülonimbus (CB) bulutları nedeniyle, İstanbul Havalimanı'na iniş yapamayan uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı.

CB' (kümülonimbus) olarak adlandırılan ve kötü hava koşullarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlar hava trafiğinde aksaklıklara neden oldu. CB bulutlarına yakalanmak istemeyen pilotlar, belli bir süre İstanbul Havalimanı'na iniş için alçalma yapamadı.  Uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı. Yakıt kritiğine giren bazı uçaklar ise başta Çorlu Havalimanı olmak üzere çevre havalimanlarına yönlendirildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı'ndan yapılacak seferlerde kısa süreli gecikmeler yaşandı.  

Görüntü Dökümü:

------------------

-İstanbul Havalimanı'na iniş yapan uçaklar

-Aprondan görüntüler

-Taksi yapan uçaklardan görüntüler

-Detay görüntüler
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 06:15 Kaynak: DHAİbrahim Tatlıses, "Ekrem İmamoğlu Kazanırsa İstanbul Beni Kaybeder" Dediği İddiasına Cevap Verdi İçişleri Bakanı Soylu: 8 Bin Bekçi Daha Alacağız Yıldırım, İmamoğlu'nun Canlı Yayın Çağrısına Yanıt Verdi: Tek Başına Olmaz CHP İstanbul Adayı İmamoğlu, "Hanıma Talimat Verdim" Diyen Vatandaşı Uyardı