İstanbul Havalimanı yakınındaki rüzgar türbinlerinin sökümüne başlandı - Son Dakika

İstanbul Havalimanı yakınındaki rüzgar türbinlerinin sökümüne başlandı

İstanbul Havalimanı yakınlarında bulunan 12 adet rüzgar türbininin söküm işlemlerine başlandı.

İstanbul Havalimanı yakınlarında bulunan 12 adet rüzgar türbininin söküm işlemlerine başlandı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne 18 Haziran'da hazır olacağına dair başvurusu resmi olarak yapılan İstanbul Havalimanı'ndaki 3. bağımsız pistin çalışmaları devam ederken, havalimanı çevresindeki rüzgar enerji santrallerinin kaldırılması çalışmaları da sürüyor.

Vinçlerin yardımıyla pervaneleri sökülmeye başlanan rüzgar türbinlerinin Çatalca'ya taşınması planlanıyor.

Daha önce rüzgar türbinlerinin kaldırılacağı bilgisini veren İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA Havalimanı İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, "Hali hazırda 3. pist çalışmalarımız sürüyor. Operasyonel olarak önemli avantajlar sağlayacak bu yeni pistimizi 18 Haziran'da hizmete almayı planlıyoruz. İstanbul Havalimanı çevresindeki rüzgar gülleri bu yıl bitmeden taşınarak kaldırılacak ve ek binaların yapımı tamamlanacak. İstanbul Havalimanı'nda her şey takvimine uygun, planlandığı gibi gidiyor." açıklamasını yapmıştı.

Son Dakika

12:41 TESK'ten elektrik faturalarında indirim talebi: Vatandaş ve esnaf sevindirilmeli 12:40 Hastaneden ambulans çalan genç: Ambulans şoförü olmak çocukluk hayalimdi 11:55 Tatil için gittiği Rize'ye hayran kalan Gamze Özçelik, ev yaptırmaya karar verdi 10:48 Kusursuz vücuduyla büyüleyen Ebru Polat, fit kalmanın sırrını verdi 10:44 ABD'de kaybolan kadın askerin tecavüze uğrayarak öldürüldüğü ortaya çıktı 10:39 Kansas City Chiefs ile 503 milyon dolarlık sözleşme imzalayan Patrick Mahomes, tarihin en çok kazanan sporcusu oldu 10:24 Mayoyla görüntülenen Birce Akalay, vücudunu havluya sararak gizledi 09:38 Koronavirüs döneminde karavan satışları yüzde 400 arttı, üreticiler talebe yetişemiyor 09:36 İstanbul'un göbeğinde bir kadının sevgilisi tarafından silahla yaralandığı anlar kamerada 09:28 Altın Kelebek Ödülü'ne layık görülen şarkıcı Emrah'tan yıllardır görüşmediği oğluna büyük ayıp 08:53 Türkan Şoray, yıllardır sakladığı kız kardeşi Figen Çevik Gezer'in yüzünü gösterdi 08:32 Antalyalı taş üreticisi, yılda 10 bin metrekare ihracat yaparak 1 milyon TL kazanıyor 08:25 Kıyma ve kırmızı ette mide bulandıran bu hilelere dikkat! 08:16 15 Temmuz'da Erdoğan'ın yerini FETÖ'cülere söylediği için yargılanan 3 yaver, tahliye edildi 04:45 Arjantin'de 70 yıl önce bulunan balık fosilinin 70 milyon yıllık olduğu keşfedildi