Son Dakika Haberleri: İstanbul-İstanbul Havalimanı'nda Uçuşlara 'Cb Bulutu' Engeli

İstanbul-İstanbul Havalimanı'nda Uçuşlara 'Cb Bulutu' Engeli

2 gün önce

Haber-Kamera: İbrahim YILDIZ/İSTANBUL DHAİstanbul Hava Sahası'nda etkili olan elektrik yüklü kümülonimbus (CB) bulutları nedeniyle, İstanbul Havalimanı'na iniş yapamayan uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı.

Haber-Kamera: İbrahim YILDIZ/İSTANBUL DHA

İstanbul Hava Sahası'nda etkili olan elektrik yüklü kümülonimbus (CB) bulutları nedeniyle, İstanbul Havalimanı'na iniş yapamayan uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı.

CB' (kümülonimbus) olarak adlandırılan ve kötü hava koşullarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlar hava trafiğinde aksaklıklara neden oldu. CB bulutlarına yakalanmak istemeyen pilotlar, belli bir süre İstanbul Havalimanı'na iniş için alçalma yapamadı. Uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı. Yakıt kritiğine giren bazı uçaklar ise başta Çorlu Havalimanı olmak üzere çevre havalimanlarına yönlendirildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı'ndan yapılacak seferlerde kısa süreli gecikmeler yaşandı.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 06:36 Kaynak: DHASneijder Şoku! Uçağı Kaçırdı Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Galatasaray'a Tebrik Mesajı Bağdat Caddesi'nde Şampiyonluk Turu Atan Galatasaraylı Taraftarlara Saldırı Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçiren Sürücünün Yaptığı Kaza Kamerada