İstanbul-İzmir Otoyolu İçin Balıkesir'de 8 Mahalle Acele Kamulaştırılacak - Son Dakika

İstanbul-İzmir Otoyolu İçin Balıkesir'de 8 Mahalle Acele Kamulaştırılacak

08.12.2015 20:11
İstanbul-İzmir Otoyolu İçin Balıkesir'de 8 Mahalle Acele Kamulaştırılacak, System.String[]

İstanbul-İzmir arasındaki ulaşımı 3,5 saate indirecek İstanbul-İzmir Otoyolu'nun Balıkesir'den geçen kısmının yapımına hız verildi.

İstanbul- İzmir arasındaki ulaşımı 3,5 saate indirecek İstanbul-İzmir Otoyolu'nun

Balıkesir'den geçen kısmının yapımına hız verildi. Proje kapsamında Balıkesir'den geçecek yol için Bakanlar Kurulu, Susurluk'ta bulunan bazı araziler için acele kamulaştırma kararı aldı. Bu kapsamda Bursa ve Balıkesir illerinde 30 köy ve mahallede belirlenen arazilerde acele kamulaştırma kararı uygulanacak.

Türkiye'nin en büyük otoyol projelerinin kavşağında bulunan Güney Marmara Bölgesi'nde, projelerin yapımı aşama aşama ilerliyor. Balıkesir ve Çanakkale bölgesini baştan aşağı katedecek otoyol projelerinden biri olan İstanbul-İzmir Otoyolu inşaatının Balıkesir kısmı için Bakanlar Kurulu'nda acele kamulaştırma kararı alındı.

Resmi Gazete'nin 8 Aralık 2015 tarihli sayısında yayımlanan karar ile İstanbul-İzmir otoyolu kapsamında Bursa ve Balıkesir illerinde 30 köy ve mahallede belirlenen arazilerde acele kamulaştırma kararı uygulanacak. Karar kapsamında Balıkesir'in Susurluk ilçesi Karapürçek, Söğütçayır, Duman, Yenimahalle, Yahyaköy, Ömerköy ve Balıklıdere mahallelerinde bulunan yüzlerce parsel söz konusu otoyol için kamulaştırılacak.

İstanbul-İzmir otoyolunun inşaatı devam ederken önümüzdeki dönemde planlanan ve Çanakkale Boğazı'na yapılacak köprüden geçecek Kınalı-Tekirdağ-Balıkesir Otoyolu ile Güney Marmara Bölgesi'nin ulaşım ve lojistik anlamda avantajlı konuma geleceği bildirildi.

İstanbul-İzmir Otoyolu İçin Balıkesir'de 8 Mahalle Acele Kamulaştırılacak
İstanbul-İzmir Otoyolu İçin Balıkesir'de 8 Mahalle Acele Kamulaştırılacak
İstanbul-İzmir Otoyolu İçin Balıkesir'de 8 Mahalle Acele Kamulaştırılacak

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Ekonomi İstanbul-İzmir Otoyolu İçin Balıkesir'de 8 Mahalle Acele Kamulaştırılacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe, Karagümrük'ten 35 yaşındaki futbolcu Lucas Biglia'yı transfer etmek için harekete geçti Fenerbahçe, Karagümrük'ten 35 yaşındaki futbolcu Lucas Biglia'yı transfer etmek için harekete geçti Hande Erçel, mavi mayolu pozlarıyla takipçilerini mest etti Hande Erçel, mavi mayolu pozlarıyla takipçilerini mest etti Askerden yeni gelen genç evinin önünde tüfekle öldürüldü Askerden yeni gelen genç evinin önünde tüfekle öldürüldü Galatasaray'da Fatih Terim ve 12 futbolcu boşa çıktı Galatasaray'da Fatih Terim ve 12 futbolcu boşa çıktı Sedat Peker'den dikkat çeken sözler! Kılıçdaroğlu ve Akşener de gündemindeydi Sedat Peker'den dikkat çeken sözler! Kılıçdaroğlu ve Akşener de gündemindeydi Polisin ikna edemediği kadından pes dedirten tepki: Ceza yazarsan insan değilsin! Polisin ikna edemediği kadından pes dedirten tepki: Ceza yazarsan insan değilsin! Gedson, stada girmek isterken tartaklanan kardeşine yapılanları öğrenince veda etti Gedson, stada girmek isterken tartaklanan kardeşine yapılanları öğrenince veda etti Devriye gezen polis, ağaca asılı ceset buldu Devriye gezen polis, ağaca asılı ceset buldu
Advertisement