Son Dakika Haberleri: Kadıköy'de Köpeğe Şiddet Uygulayan Saldırgan, Hayvanseverler Tarafından Yakalandı

Kadıköy'de Köpeğe Şiddet Uygulayan Saldırgan, Hayvanseverler Tarafından Yakalandı

9 ay önce

İstanbul Kadıköy'de apartmanın önünde yatan bir köpeğe defalarca yumruk atarak şiddet uygulayan saldırgan, hayvanseverler tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

İstanbul Kadıköy'de apartmanın önünde yatan bir köpeğe defalarca yumruk atarak şiddet uygulayan saldırgan, hayvanseverler tarafından yakalanarak polis ekiplerine teslim edildi.

KÖPEĞE DEFALARCA VURAN CANİ KAMERAYA KAYDEDİLMİŞTİ

Kadıköy Rüstempaşa Mahallesi Recaizade Sokakta, bir saldırgan köpeğe şiddet uygulamıştı. Bir apartmanın önünde köpeğe defalarca vuran kişi güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilmişti. Olay görüntülerinin ortaya çıkması üzerine Şahin S.'nin yakalanması için çalıma başlatılmıştı.

AYNI MAHALLEDE BULUNAN VATANDAŞLAR SALDIRGANI YAKALADI

Aynı mahallede bulunan vatandaşlar Şahin S.'yi yakaladı. Yakalanan kişi polis ekiplerine teslim edildi. Kişi daha sonra Kadıköy İskele Polis Amirliğine götürüldü.

"HAYVANLAR CAN SAYILMADIĞI İÇİN ZULÜMLER DEVAM EDECEK"

Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği Başkanı Yasin Yılmaz, "Bugün itibariyle derneğimize bir ihbar geldi, Kadıköy'de Rasim Paşa Mahallesinde bir köpeğin darp edildiğini gördük. Bununla ilgili şikayetçi olduk. Şuan karakoldayız şahıs yakalandı. İfadesi alınıyor. Bizde ifademizi verip şikayetçi olacağız. Biz olay yerinde değildik. Semtte bulunan hayvan sever arkadaşlarımız, bu kişiyi arıyordu, buldular, ellerine sağlık. Köpeği koruma altına aldık. İçeri girip ifademizi verip, şikayetçi olacağız. Geçtiğimiz günlerde sapanca da bir vahşet yaşandı. Bununla ilgili bir kepçe operatörü tutuklandı. Ama aynı şiddet Türkiye'nin her yerinde devam ediyor. Birçok hayvan her gün zulme uğruyor. Bununla ilgili siyasileri bir yasa çıkarmasını istiyoruz. Bu yasa çıkmadan hayvanlar hala mal statüsünde görüldüğü için, can sayılmadığı için bu zulümler devam edecek" ifadelerini kullandı.

Kadıköy'de Köpeğe Şiddet! Dehşet Anları Anbean Kamerada


YORUMLAR


Elektrik, Su ve Gaz Sayaçları İçin Muayene Uyarısı Polisin Tartışma Yaratan Hareketine Bakan Soylu'dan Yorum: Yasadışı Eylem Yaparsanız Gözaltına Alınırsınız

Türkiye'nin En Köklü Otobüs Firmalarından Olan Ulusoy İçin İflas Kararı Verildi