Son Dakika Haberleri: İstanbul'da, Saldırganlar "Size Uber Göstereceğiz" Diyerek Taksiciye Böyle Ateş Açtı

İstanbul'da, Saldırganlar "Size Uber Göstereceğiz" Diyerek Taksiciye Böyle Ateş Açtı

8 ay önce

Beyoğlu'nda taksi durağının yanından geçen minibüsten taksi sürücüsüne ateş açıldı. Saldırganların araç sürücüsü gaza basarak uzaklaştığı sırada 'Uber oğlum Uber göstereceğiz size' dediği öğrenildi.

Silahlı saldırıdan yara almadan kurtulan taksi şoförü " 'Uber ulan Uber diyerek üç el ateş etti" dedi. Karaköy'de taksi sürücüsüne silahlı saldırı güvenlik kamerasına yansıdı.

TAKSİ ŞOFÖRÜNE 3 EL ATEŞ AÇILDI

Olay, Karaköy Maliye Caddesi'nden 30 Haziran gecesi meydana geldi. İddiaya göre, durakta sırasını bekleyen taksi şoförünün yanına yaklaşan araçtan 3 el ateş açıldı. Minibüs sürücüsü hızla kaçarken saldırıdan yara almadan kurtulan taksi sürücüsü şikayetçi oldu.

"TERS YOLDAN GELEN ARAÇ SÜRÜCÜSÜ TABANCA SALLAYIP KÜFÜR ETTİ"

Olayı anlatan taksi şoförü Nuri Kaplan "Gece saat 23.00'da durakta duruyordum. İkinci sırada arabanın içinde oturuyordum. Hava sıcak olduğu için camlar kapalı, klima açıktı. İçeride müzik açık olduğu için dışarıyı duymuyordum. Ters yoldan gelen bir araç benim yanımda durdu. Sürücünün camı açıktı. Bana birşeyler söyledi. Ben de ne olduğunu anlamadım. Arabamın çamını açtım. Anlamadım. Buyurun deyince bana elindeki tabancayı sallayarak 'sıkıntı var' dedi ve küfür etti" dedi.

"UBER OĞLUM UBER GÖSTERECEĞİZ SİZE DEYİP ATEŞ ETTİ"

Araçtan inip küfür eden kişinin peşinden gittiğini belirten Kaplan, "Araç sürücüsü gaza basarak uzaklaştı. Giderken de 'Uber oğlum Uber göstereceğiz size' dedi. Ben de peşinden koştum. Trafik ışıklarında trafik sıkışınca durdu. Aracın kapıları kapalıydı. Camdan bana doğru iki el ateş etti. Bir el de yukarıya doğru ateş ederek kaçtı.

POLİS PLAKASI TESPİT EDİLEN SALDIRGANI ARIYOR

Hiç tanımadığım, ilk defa gördüğüm bir kişi bana bunları yaptı. Ben de polis merkezine giderek şikayetçi oldum. İstanbul gibi bir yerde hiç tanımadığın kişiye tabanca göstermek, ateş etmek nedir? Nerede yaşıyoruz?" diye konuştu. Taksi sürücüsünün şikayeti üzerine çalışma başlatan polis, güvenlik kameralarından plakası tespit edilen saldırganı arıyor.


YORUMLAR


Doç. Dr. Selman Öğüt'ten Çarpıcı Hırsızlık Yorumu: Elini Keselim Deyince İnsan Hakları Diyorlar Erdoğan Kahramanmaraş Mitinginde Gelen Telefon Sonrası Konuşmasına Ara Verdi

Kocasıyla Yasak Aşk Yaşayan Kadına Dakikalarca İşkence Etti, Ölmediğini Görünce Ateşe Verdi