İstanbul Live' da Ogün Sanlısoy - Son Dakika

İstanbul Live' da Ogün Sanlısoy

11.01.2012 13:43
İstanbul Live' da Ogün Sanlısoy, System.String[]

Istanbul Live Cuma Akşamı Babazula, cumartesi akşamı Ogün Sanlısoy ile coşacak!

Istanbul Live sahnesinin 13 Ocak 2012, Cuma akşamı konuğu; dans ve teatral öğelerle müziklerini ve düşüncelerini görsel olarak destekledikleri takdire şayan sahne performansı ile BaBa ZuLa ekibi olacak! Geniş bir hayran kitlesine sahip rock sanatçısı Ogün Sanlısoy ise, 14 Ocak 2012, Cumartesi akşamı Istanbul Live'da sevenleriyle buluşacak!

Belli bir müzik türü içine dahil edilemeyen benzersiz grup BaBa ZuLa; 1996 yılında Derviş Zaim'in "Tabutta Rövaşata" adlı filmine müzik yapmak üzere kuruldu. Geleneksel halk müziğinden beslenen ve müzikal köklerinden aldıklarını, çağdaş müzikle birleştiren BaBa ZuLa; bunu yaparken kolaya kaçmadıklarından, ortaya, özgün ve taklit edilemez işler çıkartıyorlar. Grup, bu özgünlük sayesinde dünyanın her yerinde ilgiyle dinlendiğinden, günümüzde Japonya'dan Kanada'ya kadar birçok ülkeye giderek bir bakıma Türkiye'nin "müzik elçisi" görevini üstleniyor. Muhteşem sahne performanslarıyla da çok konuşulan BaBa ZuLa; müziklerini, düşüncelerini, dansın yanı sıra teatral öğelerle de görsel olarak desteklerken seyirciyle tek vücut oluyor ve adeta Şamanik bir ayin sunuyorlar.

2011'de 4. solo albümü "Ben"i yayınlayan Ogün Sanlısoy, ilk kez akustik gitarıyla 1989 yılında sahneye çıktı. 1992'de katıldığı Pentagram'dan1996 yılında ayrılan Sanlısoy; 3 yıl sonra, ilk solo albümü "Korkma"yı çıkardı. 2004 yılında yayınlanan ikinci solo albümü "O Gün" ile birlikte Atina'da yapılan olimpiyatlar kapsamında bir konser veren sanatçı, 2006 yılında ise "Üç" isimli 3. albümünü çıkardı. Son albümü "Ben"in prodüktörlüğünü Volkan Başaran yaparken albümde Sanlısoy'a, Aytek Akçakaya (gitar), Sertan Coşkun (basgitar) ve Sertan Soğukpınar (davul) eşlik etti. 13 parçandan oluşan albümde yer alan 12 tanesinin söz ve müziği Ogün Sanlısoy'a ait.

Deep Purple, Jethro Tull, Macy Gray, Slayer, Spyro Gyra, Nancy Sinatra, Gloria Gaynor, Page&Plant (Led Zeppelin), Ben Harper&the Innocent Criminals gibi dünyaca ünlü yüzlerce sanatçıyı ülkemize getiren, 1995'ten bu yana Uluslararası Eskişehir Festivali'nin organizasyonunu üstlenen Major Müzik Organizasyon – Eyüp İblağ'ın program yönetimini devraldığı Istanbul Live; yeni sezonda sadece iyi müzik yapan isimlere yer verme politikasıyla yola çıktı.

İstiklal Caddesi Ağa Camii'nin sokağında bulunan Istanbul Live'da gerçekleşen konserlerin kapı açılış saati 21:00. Konser biletleri Biletix'ten ve Istanbul Live'dan temin edilebilir.

İstanbul Live' da Ogün Sanlısoy

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat İstanbul Live' da Ogün Sanlısoy - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son dakika! Libya'ya yardım götüren Doğu Akdeniz'deki Türk gemisinde, uluslararası hukuka aykırı bir şekilde saatlerce arama yapıldı Kaza sonrası özür dilemek için aracından indi, başka bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti "Sayılar düşmezse yeni yasaklar gelecek" diyen Bakan Koca, masadaki üç alternatifi sıraladı Çin aşısı Türkiye'de yapılmaya başlandı! İlk gönüllü öğretmen anne ve kızı Satın aldığı otomobilin iki araçla birleştirildiğini ekspertiz raporu ile öğrenince soluğu mahkemede aldı Arkalarından gelip küçük kızı istismar etti! Avcılar'da Ukraynalı aileye taciz şoku kamerada İçişleri Bakanı Soylu, cinayete kurban giden kadın sayısını açıklayıp isyan etti: Erkeklere sesleniyorum, kendinize gelin! Çinli profesörden şok eden 'mikrodalga silahı' iddiası: Hint askerleri diri diri pişti
08:55