İstanbul Modern Sinema'da Gösterimlere Yönetmenler de Katılacak - Son Dakika

İstanbul Modern Sinema'da Gösterimlere Yönetmenler de Katılacak

22.10.2013 11:41
İstanbul Modern Sinema'da Gösterimlere Yönetmenler de Katılacak, System.String[]

Hartmut Bitomsky 24 Ekim Perşembe günü saat 19.00'da , Bent Hamer ise 31 Ekim Perşembe günü saat 19.00'da İstanbul Modern Sinema'da izleyicilerle buluşacak.

Hartmut Bitomsky ve Bent Hamer filmleri

İstanbul Modern Sinema, Goethe-Institut Istanbul işbirliğiyle Alman yönetmen ve yapımcı Hartmut Bitomsky'yi ve Norveç Büyükelçiliği işbirliğiyle İskandinav sinemasının Türkiye'de de çok sevilen yönetmenlerinden biri olan Bent Hamer'i İstanbul'a getiriyor. Hartmut Bitomsky 24 Ekim Perşembe günü saat 19.00'da , Bent Hamer ise 31 Ekim Perşembe günü saat 19.00'da İstanbul Modern Sinema'da izleyicilerle buluşacak.

24-26 Ekim 2013 tarihleri arasında Hartmut Bitomsky'nin çeşitli festivallerden ödüllerle dönmüş üç belgeseli, yönetmenin katılımıyla izleyicilerle buluşacak. Program kapsamında gösterilecek olan filmlerden ikisi, yönetmenin 1980'lerde yaptığı Üçüncü Reich Otobanları (Reichsautobahn) ve Almanya'dan Kareler (Deutschlandbilder). Seçkideki üçüncü film ise ilk gösterimi 2007 Venedik Film Festivali'nde yapılan Toz (Staub). Hartmut Bitomsky 24 Ekim Perşembe günü, üç filminin gösteriminin ardından saat 19.00'da İstanbul Modern Sinema'da izleyicilerle sohbet edecek.

31 Ekim-3 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek Bent Hamer filmleri programında ise melankolik komedi tarzında, karanlık ve ama sıcak filmleriyle tanınan yönetmenin Norveç yapımı Mutfak Hikayeleri, Yumurtalar, Güneşli Bir Gün, O'Horten ve Yeni Yıl filmleriyle, Amerikan yeraltı edebiyatının ünlü ismi Charles Bukowski'nin aynı adlı romanından uyarlanan ve başrolünde Matt Dillon'ın oynadığı, ABD yapımı Factotum da yer alıyor.

31 Ekim Perşembe günü saat 19.00'da İstanbul Modern Sinema'da Bent Hamer ve Norveçli yazar Levi Henriksen'in katılacağı, Müge Turan'ın moderatörlüğünü üstleneceği bir söyleşi gerçekleşecek. Henriksen, Hamer'in 2010 yapımı filmi Yeni Yıl'ın uyarlandığı 'Bare mjuke pakker under treet' isimli öykü kitabını yazmıştı.

Film gösterimleri Perşembe günleri ücretsizdir. Cumartesi ve Pazar günleri günlük sinema giriş bileti 8 TL'dir. Sinemaseverler bu biletle gün içindeki tüm gösterimlere katılabilirler. Müze ziyaretçileri ve üyeler için ise film gösterimleri ücretsizdir. Biletler müze gişesinden gösterim günü temin edilebilir.

İstanbul Modern Sinema'da Gösterimlere Yönetmenler de Katılacak

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İstanbul Modern Sinema'da Gösterimlere Yönetmenler de Katılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Altının kilogramı 456 bin 900 liraya yükseldi Bu yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda engelli bir asgari ücretli de yer alacak Beşiktaş'tan ayrılıp Betis'e giden Victor Ruiz, performansıyla eleştirilerin odak noktası oldu Son Dakika! Bakan Koca müjdeyi verdi: 20 milyon aşı gelecek, ilk uygulama 11 Aralık'ta sağlıkçılara yapılacak Yıldız Tilbe, aşı ve HES kodu başta olmak üzere her şeye karşı çıktı: Devlet dahi yaptıramaz ABD'yi karıştıran gizemli metal bloğun bir benzeri bu kez Romanya'da ortaya çıktı Koronavirüsten ölen Selver hemşirenin mesai arkadaşı: Ne olur maske takın Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü