Boşalan lise binası kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi - Son Dakika

Boşalan lise binası kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi

13.08.2022 09:19

İstanbul Şişli'de yeni bina yapılacağı için boşaltılan Şişli Anadolu Lisesi'nin eski binası, kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi.

Boşalan lise binası, kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi

İSTANBUL - İstanbul Şişli'de yeni bina yapılacağı için boşaltılan Şişli Anadolu Lisesi'nin eski binası kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi. Geçtiğimiz aylarda boşaltılan binanın çatısındaki tuğlaları dahi yağmalamak için gelen şahıslara karşı mahalle sakinleri tepki gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda yeni binası yapılmak üzere geçici olarak başka bir yere taşınan Şişli Anadolu Lisesi'nin eski ve boşaltılan binası kimliği belirsiz şahıslar tarafından talan edildi. Talan edilen okul binasının içerisine de giren kişiler, içeride bulunan eşyaları kırıp dökerek, okulun camlarını kırdı. Edinilen bilgiye göre zaman zaman okulun çatısına da çıkan kişileri gören vatandaşlar olaya ilişkin şikayetçi oldu.

Konu hakkında konuşan mahalle sakinlerinden Emine Uysal "Bu okula sürekli gelip çatısına çıkıyorlar. Çatıdaki tuğlaları kaldırıp altındakileri dahi söküyorlar. Polisler geldiğinde kaçıyorlar ama sonra tekrar aynı şeyler oluyor. Yapanları tanımıyorum ama bir şeyler çalıyorlar. Ben kim olduklarını bilmiyorum ama bir şeyleri çalıp götürüyorlar sürekli. Genelde gece oluyor galiba, içeri girenleri görmedim ama çatıdakileri görüyorum. Burası bir an önce ya yıkılsın ya yapılsın çünkü bizim mahallemize uygun bir durum değil. Rahatsız oluyoruz. Sürekli burada korku yaşamak zorunda değiliz. İnşallah yetkililer gereğini yapar" ifadelerini kullandı.

Kim ya da kimler tarafından zarar verildiği henüz tespit edilemeyen Şişli Anadolu Lisesi binasının talan olmuş halinden şikayetçi olan mahalle sakinleri olayın bir an önce çözüme kavuşturulmasını beklediklerini dile getirdiler.

YORUMLAR
500
İSTANBUL--PROF. DR. YİĞİT: KEŞKE HER GÜN NAKİL YAPSAK AMA DONÖR YOK İSTANBUL--PROF. DR. YİĞİT: KEŞKE HER GÜN NAKİL YAPSAK AMA DONÖR YOK
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Boşalan lise binası kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement