İstanbul'un bazı ilçelerinde yağış başladı, trafik yoğunluğu yüzde 80'e ulaştı - Son Dakika

İstanbul'un bazı ilçelerinde yağış başladı, trafik yoğunluğu yüzde 80'e ulaştı

13.10.2020 17:57

Meteorolojinin Marmara'nın batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiği uyarısı yaptığı İstanbul'un bazı ilçelerinde aralıklı olarak sağanak görülüyor. Öte yandan olumsuz hava koşulları nedeniyle Şehir Hatları'nın bazı seferleri de iptal edilirken trafik yoğunluğu yüzde 80'lere ulaştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün, İstanbul ve bölge illerde kuvvetli rüzgar, fırtına ve yağış uyarısının ardından akşam saatlerinde İstanbul'da sağanak yağış etkili oldu. Kapalı bir havanın hakim olduğu kentte, yer yer gök gürültüsü de duyuluyor. Yağış bazı bölgelerde şiddetini artırırken, kent genelinde serin hava hakim.

Beykoz'da sis etkili olurken, zaman zaman da kısa süreli gök gürültülü sağanak etkili oldu. Yağmurdan korunmak isteyen vatandaşlar dükkanlara, marketlere ve otobüs duraklarına sığındı. Sağanak nedeniyle vatandaşların daha önce yapılan uyarılar sayesinde önlem aldıkları görüldü.

FSM'DE YOĞUNLUK YAŞANIYOR

Pendik, Kartal, Maltepe ve Bostancı'nın sahil kesiminde de rüzgar etkisini artırırken, yer yer de yağış görülüyor. Ümraniye'de de yağış etkisini artırırken, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Avrupa'dan Anadolu'ya geliş yönünde trafik yoğunluğu yaşanıyor.

İstanbul'un bazı ilçelerinde yağış başladı, trafik yoğunluğu yüzde 80'e ulaştı

BAZI VAPUR SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Beylikdüzü ve Esenyurt'ta zaman zaman sağanak etkili oluyor. Aralıklı sağanağın görüldüğü Fatih ve Beyoğlu'nda da yağış nedeniyle trafik yoğunluğu oluştu. Sultangazi'de kuvvetli rüzgarla birlikte yağmur etkili oluyor. Öte yandan olumsuz hava koşulları nedeniyle Şehir Hatları'nın bazı seferleri de iptal edildi. Şehir Hatları'nın yaptığı duyuruya göre, 18.00'deki Büyükada- Beşiktaş seferi yapılamadı.

Ayrıca Metro İstanbul'un Twitter hesabından yapılan paylaşımda da TF1 Maçka-Taşkışla teleferik hattının hava muhalefeti nedeniyle işletmeye kapatıldığı duyuruldu.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 80'İ AŞTI

Yağış nedeniyle ana arterlerde trafik yoğunlaşırken, kent genelinde trafik yoğunluğu İBB Trafik verilerine göre saat 17.40 itibarıyla yüzde 80 oldu. Kadıköy Göztepe D-100 Karayolu'nda oluşan trafik yoğunluğu nedeniyle araçlar zaman zaman ilerleyemedi.

YORUMLAR
500
İstanbul'da Kaçak İçki Üretiminde Kullanılmak Üzere Depolanmış 24,8 Ton Etil Alkol Ele Geçirildi İstanbul'da Kaçak İçki Üretiminde Kullanılmak Üzere Depolanmış 24,8 Ton Etil Alkol Ele Geçirildi İBB Başkanı İmamoğlu, öğrenci ulaşım indirimi kararını veto etti İBB Başkanı İmamoğlu, öğrenci ulaşım indirimi kararını veto etti Esenyurt'ta iki grup arasında çıkan kavgaya karışan şüpheliler yakalandı Esenyurt'ta iki grup arasında çıkan kavgaya karışan şüpheliler yakalandı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İstanbul'un bazı ilçelerinde yağış başladı, trafik yoğunluğu yüzde 80'e ulaştı - Son Dakika


Advertisement