İstanbul'un en "havalı" balkon ve pencereleri için başvurular sürüyor - Son Dakika

İstanbul'un en "havalı" balkon ve pencereleri için başvurular sürüyor

09.01.2020 11:29
İstanbul'un en

İBB iştiraki İGDAŞ'ın gelenekselleşen "En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması", bu yıl İstanbul'un birbirinden özel balkon ve pencerelerinin güzelliklerini yansıtacak.

Başvurular, 24 Şubat'a kadar www.enhavalikareler.comadresinden online olarak yapılabiliyor.

İGDAŞ'ın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği "En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması"na başvurular sürüyor. Bu yıl " İstanbul'un Balkon Sefası, Pencere Sevdası" temasıyla düzenlenen yarışmada, İstanbul'un birbirinden özel balkon ve pencerelerinin güzelliklerini bir araya getirecek. Devam eden başvurular, 24 Şubat 2020 tarihine kadar www.enhavalikareler.com adresinden online olarak yapılabilecek.

Dünyanın en büyülü metropollerinden biri olan İstanbul'un dokunduğu her hayata hitap eden sonsuz güzelliklerinin olduğunu belirten İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, "Biz de bu güzelliklere temiz bir hava, ferah bir nefes eklemiş olmanın gururunu yaşıyoruz. İstanbul, balkon ve pencereleriyle adeta bütünleşmiş bir şehir. Muhteşem şehrimizin güzelliklerine açılan balkon ve pencerelerden daha havalı ne olabilir diye düşündük. 'En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması'nın bu yılki konusunu balkon sefası, pencere sevdası olsun istedik" dedi.

Her yıl birbirinden değerli isimlerin jüri üyeliği yaptığı yarışmanın bu yılki seçici kurulu; Fotoğraf Sanatçısı İzzet KERİBAR, Fotoğraf Sanatçısı Nevzat ÇAKIR, Fotoğraf Sanatçısı İlyas GÖÇMEN, , Fotoğraf Sanatçısı Sadık ÜÇOK ve İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent ÖZMEN'den oluşuyor.

İGDAŞ 6. En 'Havalı' Kareler 2019 Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları 2 Mart 2020'de açıklanacak ve ödül töreni 12 Mart 2020'de gerçekleştirilecek. Yarışmanın birincisine 7 bin TL, ikincisine 6 bin TL, üçüncüsüne ise 5 bin TL ödül verilecek. İGDAŞ özel ödülünü kazanan yarışmacı 5 bin TL, mansiyon kazanan 3 kişi de her bir eser için 3 biner TL ödül kazanacak. Kurum, fotoğrafları sergilenecek yarışmacılara da 400'er TL telif ödeyecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İstanbul'un en 'havalı' balkon ve pencereleri için başvurular sürüyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Amerikalı oyuncu Megan Fox'tan çok konuşulacak itiraf: Gençlik yıllarımda cinsel fantezi oyuncakları kullandım 21:35 Amerikalı oyuncu Megan Fox'tan çok konuşulacak itiraf: Gençlik yıllarımda cinsel fantezi oyuncakları kullandım Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'dan esnafa müjde! KDV indirimlerinin süresi uzatıldı 21:01 Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'dan esnafa müjde! KDV indirimlerinin süresi uzatıldı Son Dakika: Türkiye'de 29 Temmuz günü koronavirüs nedeniyle 60 kişi vefat etti, 22 bin 161 yeni vaka tespit edildi 20:26 Son Dakika: Türkiye'de 29 Temmuz günü koronavirüs nedeniyle 60 kişi vefat etti, 22 bin 161 yeni vaka tespit edildi
Adana, Kilis, Kütahya ve Köyceğiz'deki orman yangınları kontrol altına alındı 19:52 Adana, Kilis, Kütahya ve Köyceğiz'deki orman yangınları kontrol altına alındı Alevlerin sardığı Bodrum'da korkulan oldu! Alevler lüks otele sıçradı 19:30 Alevlerin sardığı Bodrum'da korkulan oldu! Alevler lüks otele sıçradı Sarıklı görüntüleri tartışma yaratan Tuğamiral Mehmet Sarı görevden alındı 18:41 Sarıklı görüntüleri tartışma yaratan Tuğamiral Mehmet Sarı görevden alındı
İBB'nin UKOME toplantısında gergin anlar! Fena sinirlenen İmamoğlu kendini tutamadı 18:28 İBB'nin UKOME toplantısında gergin anlar! Fena sinirlenen İmamoğlu kendini tutamadı Manavgat yangınında can veren çiftle ilgili yürek burkan detay: Kapılar kilitliydi 17:33 Manavgat yangınında can veren çiftle ilgili yürek burkan detay: Kapılar kilitliydi
Advertisement