İstanbul Valiliği'nden Atatürk'ü anma programı - Son Dakika

İstanbul Valiliği'nden Atatürk'ü anma programı

10.11.2020 11:15
İstanbul Valiliği'nden Atatürk'ü anma programı, System.String[]

İSTANBUL Valiliği, ölümünün 82'nci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programı düzenledi.

İSTANBUL Valiliği, ölümünün 82'nci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programı düzenledi. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen programa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cezmi Eraslan burada yaptığı konuşmada, "Türkiye Cumhuriyetini aynı milletin yeni bir devleti olarak isimlendirmiş, cumhuriyeti kuran Türkiye halkına 'Türk milleti' denir yaklaşımıyla bütün milleti hiçbir ferdi dışarıda bırakmadan kucaklama samimiyeti göstermiştir. Atatürk, milli mücadeleyi millete mal eden, cephe başarılarını neferinden, zabitine, komutanıyla birlikte hekimine mal eden, ülkede ekip ruhunu genel yayılmasına ciddi mesai sarf eden bir liderdir" dedi.

Konuşmanın ardından, Atatürk ve 10 Kasım konulu şiir yarışmasında üçüncü olan, Maltepe Esenkent Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Arda Burak Akbaş, ikinci olan 50. Yıl General Refet Bele Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Şevval Turan ev birinci olan Zeytinburnu Şehit Kadir Cihan Karagözlü Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Eylül Nisa Aydemir şiirlerini okudu. Mektup yarışması birincisi Beylikdüzü Azem Yükseloğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Ahmet Sait Görgülü mektubunu okudu. Ardından dereceye giren öğrencilere İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever ödüllerini verdi.


- İstanbul
İstanbul Valiliği'nden Atatürk'ü anma programı
İstanbul Valiliği'nden Atatürk'ü anma programı
İstanbul Valiliği'nden Atatürk'ü anma programı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbul Valiliği'nden Atatürk'ü anma programı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüs aşısında Avrupa'yı solladık! 5 günde 830 bin sağlık çalışanını aşıladık Demir sopalarla dövdükleri adamın bir de oğlunu kaçırdılar, imdadına polis yetişti Aşı olduktan sonra 33 kişinin öldüğü Norveç, Pfizer aşısının güvenli olduğunu açıkladı Galatasaraylı taraftarlar, başkanlığa Bahattin Demirbilek'i istiyor Havai fişek patlaması sonucu yaralanan G.Saraylı Elabdellaoui, mayıs ayına kadar hastanede kalacak Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu