Son Dakika Haberleri: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, muhtarlarla buluştu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, muhtarlarla buluştu

2 ay önce

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, muhtarlarla buluştu Vali Yerlikaya: "Kadın muhtar sayısının en yüksek olduğu il İstanbul"İSTANBUL - İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında İstanbul'da görev yapan muhtarları öğle yemeğinde ağırladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, muhtarlarla buluştu

Vali Yerlikaya: "Kadın muhtar sayısının en yüksek olduğu il İstanbul"

İSTANBUL - İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında İstanbul'da görev yapan muhtarları öğle yemeğinde ağırladı. Vali Yerlikaya, " Türkiye'de kadın muhtar sayısının en yüksek olduğu il İstanbul. İstanbul'da Kadın muhtarlarımızın oranı % 15. Bu oran Türkiye ortalamasının 7 katı. Bundan mutluluk duyuyoruz" dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla İstanbul'da görev yapan muhtarları öğle yemeğinde ağırladı.

Şişli'de bulunan bir otelde düzenlenen yemeğe İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul İl Jandarma Komutanı Nuh Köroğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'nın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Sözlerine devletimizin ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden güvenlik güçlerine selam göndererek başlayan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya," Devletimizin bekası ve Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden kahraman ordumuza, Mehmetçiğimize, tüm güvenlik güçlerimize, selamlarımızı gönderiyorum. Allah'ın kudret eli onların üzerinde olsun. Güçlerine güç katsın" ifadelerini kullandı.

Muhtarların hayatın her alanında olduğuna dikkat çeken Yerlikaya, " Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi; Yerinden oynayan bir kaldırım taşından, susuzluktan kuruyan ağacın yeşertilmesine; kalemi-defteri olmayan öğrencinin ihtiyacının karşılanmasından, yüreği yanan ananın-babanın tesellisine kadar, hayatın her alanında sizler varsınız. İyi ki varsınız. Vatandaşlarımızın derdini, ihtiyacını, sorunlarını çözmenin peşinde koşan; Mahallesinin babası, ablası, ağabeyisiniz" şeklinde konuştu.

İstanbul'da ki kadın muhtarların oranının da Türkiye ortalamasından 7 kat daha fazla olduğunu belirten İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "İstanbul'umuza hizmet eden 821 beyefendi muhtarımız var. Muhtarlık gibi zor ve meşakkatli bir göreve talip olan ve seçilen 140 hanımefendi muhtarlarımız var. Türkiye'de kadın muhtar sayısının en yüksek olduğu il İstanbul. İstanbul'da Kadın muhtarlarımızın oranı % 15. Bu oran Türkiye ortalamasının 7 katı. Bundan mutluluk duyuyoruz" şeklinde konuştu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlamaları kapsamında İstanbul'da görev yapan en yaşlı erkek muhtar Şerif Çoşkuner ve en yaşlı kadın muhtar Sevim Meriç'e de plaket takdim etti. Program aile fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, muhtarlarla buluştu

Haber Yayın Tarihi: 19.10.2019 04:18 Kaynak: İHASon Dakika

Şeyma Subaşı'dan "Namazı bıraktın mı?" sorusuna cevap: Hayat şartlarından dolayı kılamıyor oldum
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "İdolünüz kim?" diye sordular, verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı Türkiye'nin önde gelen otobüs üreticisi Temsa, üretimi durdurdu