Istanbulartnews #4 Aralık Sayısı Cumartesinden İtibaren Bayilerde - Son Dakika
Istanbulartnews #4 Aralık Sayısı Cumartesinden İtibaren Bayilerde

Istanbulartnews #4 Aralık Sayısı Cumartesinden İtibaren Bayilerde

29.11.2013 12:05

IstanbulArtNews'un kapağında bu ay MUDO'nun kurucusu ve koleksiyoner Mustafa Taviloğlu röportajı bulunuyor.

IstanbulArtNews bu ay tam 108 sayfa!

IstanbulArtNews'un kapağında bu ay MUDO'nun kurucusu ve koleksiyoner Mustafa Taviloğlu röportajı bulunuyor. Mustafa Taviloğlu, IstanbulArtNews'a kendi koleksiyonundan seçkileri sergilemeyi planladığı Mecidiyeköy'deki yeni sanat kurumu projesini anlattı. Daryo Beskinazi'nin Paris Photo izlenimleri, kasım ayının öne çıkan sergi değerlendirmeleri ve güncel haberlerin yanı sıra, Los Angeles'ta büyük bir projeye imza atmaya hazırlanan Refik Anadol ve New York'ta bulunan Marlborough Gallery'de ilk kişisel sergisini açan Ahmet Güneştekin röportajları da öne çıkıyor. Köşe yazarlarından Beral Madra bu ay sanatta örtünme konusunu ele alırken, Ali Akay sanatta üslup ve form sorunsalını inceledi. Osman Erden'in 'Guerilla Girls' adlı aktivist grubuna, Fırat Arapoğlu'nun ise Fluxus akımının önde gelen kadın sanatçılarından Shigeko Kubota'ya dair yazıları da gazetede.

Piyasa'da Türkiye'nin ilk galericilerinden Melda Kaptana'nın röportajını, Yahşi Baraz'ın FIAC izlenimlerini ve bu ayın müzayede değerlendirmelerini okuyabilirsiniz. Ayrıca Tuğba Esen'in geçtiğimiz ay gerçekleşen Contemporary İstanbul değerlendirmesi ile İzzet Ziya'nın 'ayrıksı resimleri' de Piyasa'da.

Kahve Molası'nda tasarımcı kimliğiyle öne çıkan Derin Sarıyer'in yeni single'ını, Müjdat Gezen'in tiyatrosunu ayakta tutmak için sattığı sanat koleksiyonunu, Burak Delier'in ise Galatasaray tutkusunu anlattıkları röportajları bulabilirsiniz. Çağdaş Ertuna'nın Contemporary İstanbul değerlendirmesi de ekte.

Mimari'de Selva Gürdoğan ve Gregers Tang Thomsen yeni projeleri Studio-X Istanbul'u, Doğan Kuban yeni çıkan kitabı 'Osmanlı'nın İstanbul'u'nu anlattı. Ekte ayrıca İstanbul Kent Müzesi konusunun incelemesi de yer alıyor.

Sahne Sanatları'nda uluslararası sahnelerde başarı kazanan Türk sanatçıları, Özen Yula'nın yeni oyununu anlattığı röportajı ve Yekta Kara'nın pop-art konseptinde yorumladığı 'Külkedisi' operasının hikayesini okuyabilirsiniz.

Portre'de ise bu ay Sıtkı Kösemen'in fotoğrafladığı, güncel sanat camiasında perde arkasında duran sanat profesyonellerinin portrelerine yer veriliyor.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Istanbulartnews #4 Aralık Sayısı Cumartesinden İtibaren Bayilerde - Son Dakika


Advertisement