Son Dakika Haberleri: İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Övgüyle Bahsettiği Bin 300 Yıllık Zeytin Ağacı

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Övgüyle Bahsettiği Bin 300 Yıllık Zeytin Ağacı

4 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın külliyede çiftçilerle gerçekleştirdiği iftar programında bahsettiği bin 300 yaşındaki zeytin ağacından bu yıl tam 150 kilogram hasat elde edildi. Tarihi ağaçtan toplanan zeytinler, fabrikada işlendikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bahsettiği, Mersin'in Mut ilçesine bağlı Haydar köyündeki 1300 yaşındaki zeytin ağacından bu yıl 150 kilogram zeytin hasat edildi.

"O AĞACI BİR GÖRECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, külliyede çiftçilerle gerçekleştirdiği iftar programında, "Mersin'in Mut ilçesinde 1300 yaşında olan zeytin ağacı var. Onun için Mut'a gitmemiz lazım. O ağacı bir göreceğiz" dedi.

ZEYTİNLER ERDOĞAN'A GÖNDERİLECEK

Yerden yüksekliği 5, gövde çapı ise 6 metreyi bulan ağaçtan bu yıl 150 kilogram zeytin hasat edilirken, bölge halkı Erdoğan'ın ağacı görmeye gelecek olmasından memnun olduklarını söyledi. Öte yandan tarihi ağaçtan toplanan zeytinlerin fabrikada işlendikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderileceği öğrenildi.

Haber Yayın Tarihi : 16.05.2019 06:46 Kaynak: DHAGözü Dönmüş Koca Eşine Minibüste Şiddet Uyguladı Hırsızlar Tarafından Rehin Alınan Ünlü İş Adamı Sarar ve Eşi İlk Kez Konuştu Kriminal Olayları inceleyip İz Bırakmadan Fişini Çekmiş! Antalya'daki Korkunç Cinayeti Jandarmanın Kurduğu Özel Ekip Çözdü Ekrem İmamoğlu'yla Program Yapan Ahmet Hakan'a Sosyal Medyada Tepki Yağdı