Son Dakika Haberleri: İşte DSP'nin Aday Listesi

İşte DSP'nin Aday Listesi

9 yıl önce

DSP'nin 12 Haziran genel seçimi milletvekili aday listesi belirlendi.

İşte DSP'nin Aday Listesi, System.String[]

DSP Genel Başkanı Masum Türker, İstanbul birinci bölgede birinci sıradan milletvekili adayı gösterildi.


DSP'nin milletvekili adayları, aday gösterildikleri iller ve sıraları şöyle:

ADANA

1- Şenol Pektaş

2- Bedir Baydan

3- Saniye Arslantaş

4- Ercan Akarpınar

5- Mümtaz Numanoğlu

6- Nuran Dalyan

7- Bülent Çakıroğlu

8- Ahmet Mortepe

9- Ayhan Özüsağlam

10- Mustafa Hazar

11- İsmail Kazan

12- Hakan Sabuncu

13- Sefa Ağızlıyüz

14- Resul İbiş Çiftçi

ADIYAMAN

1- Memet Işık

2- İbrahim Durmaz

3- Cuma Ağnar

4- Recep Delice

5- Ayniye Altungül

AFYON

1- Hasan Kundakçı

2- Akif Öztürk

3- İlyas Altuntaş

4- Yılmaz Aksoy

5- Cengiz Uğur

AĞRI

1- Necmettin Aslan

2- Ömer Faruk Şahvelet

3- Adem Karakol

4- Remzi Büyüknacar

AMASYA

1- Alaatin Bayram

2- Hamdi Yıldırım

3- Dursun Duran

ANKARA 1. BÖLGE

1- Hikmet Sami Türk

2- Nilüfer İlbey

3- Nahit Söyler

4- Ruşen Süsler

5- Ayten Şahin

6- Ayşen Sibel İnözü

7- Mehmet Canbolat

8- Şaamettin Emektar

9- Hüsniye Erdoğan

10- Necdet Cabioğlu

11- Hikmet Kipriksiz

12- Güngör Ersoy

13- Yüksel Erdoğan

14- Belma Açar

15- Altan Canik

16- Ünsal Demiralp

ANKARA 2. BÖLGE

1- Tufan Bural

2- V. Arif Şimşekyeminli

3- Dilek Dengizek Ersanal

4- D. Tuncer Ertürk

5- Behzat Özel

6- Hakan Koç

7- Cabar Sarıçam

8- Osman Çalışkan

9- Nursel Kızılırmak

10- Nüsret Adıbelli

11- Şerife Çitiloğlu

12- Melih Şengölge

13- Cemal Yeşiltaş

14- Ramazan Şanlı

15- İsmet Sarıkaya

ANTALYA

1- Ragıp Hazar

2- Ayda Nur Gül

3- Muhammet Güğül

4- Hatice Çağar

5- Murat Altay

6- Gülşen Ilık

7- Bekir Özbilim

8- Makbule Dilek Demirkan

9- Cumali Şentekin

10- Ferhan Fidan

11- Hasan Aydemir

12- Metin Oktay

13- Gülşen İnandık

14- Olcay Polat

ARTVİN

1- Enis Güneri

2- Mehmet Genç

AYDIN

1- Mehmet Önder Aksakal

2- Bekir Hilmi Hakan Işıkcı

3- Taci Erbaş

4- Abdullah Bedeloğlu

5- Süleyman Hışıroğlu

6- Hacer Oybak Esnaf

7- Bülent Cünlü Sağlıklı

BALIKESİR

1- Ahmet Aydoğdu

2- Ümit Ayhan

3- Metin Özyurt

4- Muharrem Yavuz

5- Süleyman Palalı

6- Ali Bozdak

7- İsmail Çalışkan

8- Emin Baytaş

BİLECİK

1- Rifat Yılmaz

2- Devrim Serin

BİNGÖL

1- Faruk Aydın

2- Hikmet Arslanboğa

3- Seher Çoban

BİTLİS

1- Bülent Yazıcı

2- Bedri Aydın

3- Rasim Cayhan

BOLU

1- İsmail Özpek

2- Sebihe Kılıç

3- Mehmet Narin

BURDUR

1- Teoman Toyman

2- İbrahim Ak

3- Erol Sancar

BURSA

1- Hüseyin Kul

2- Ahmet Murat Özbilge

3- Kadir Evren

4- Hilmi Küçük

5- Türkan Demirörs

6- Nesrin Kalelioğlu

7- Metin Güneş

8- Fatih Dündar

9- Ziya Doğanay

10- Nuran Karabulut

11- İlhan Soysal

12- Türkan Kayacıkbaşı

13- Çağdaş Yıldız

14- Murat Sağduyu

15- Selçuk Orkan Süğlünoğlu

16- Mustafa Saraç

17- Cevat Erkul

18- Mesut Sevimli

ÇANAKKALE

1- Filiz Sanay

2- Ufuk Cankaya

3- Hüseyin Kavas

4- Ahmet İşsever

ÇANKIRI

1- Namık Kaya

2- Gani Çağlar

ÇORUM

1- Bilgin Sucu

2- Yusuf Damar

3- Ferai Bilgener

4- İsmail İspir

DENİZLİ

1- Hasan Erçelebi

2- Meral Er

3- İlhan Tufan

4- Sadık Köyoğlu

5- Kemal Açıkalın

6- Hilmi Bali

7- Mehmet Kamil Tarakcı

DİYARBAKIR

1- Ali Artun

2- İlyaz Yüksel

3- Mehmet Şah Demir

4- Mehmet Aydın

5- Muhteber Taşan

6- İsmail Yağcı

7- İrfan Yaşar Erdem

8- Sevgi Savan

9- Aslı Atmaca

10- Onur Artun

11- Reşat Zöngür

EDİRNE

1- Hüseyin Saygı

2- İsmail Kıray

3- Hayri İdin

ELAZIĞ

1- Mustafa Yılmaz

2- Talip Uz

3- Nurgül Öner

4- Umur Buluç

5- Cengiz Erkişi Operatör

ERZİNCAN

1- Volkan Özdemir

2- Engin Deniz

ERZURUM

1- Cemal Koçak

2- Dilek Yılmaz

3- Yüksel Tür

4- Ali Alagöz

5- Osman Günay

6- Ali İşikli

ESKİŞEHİR

1- Osman Çoban

2- Hüdaver Bekler

3- Ali Turna

4- Burhan Mermer

5- Esra Özmen

6- Seçkin Yörükçü

GAZİANTEP

1- Erdal Çerkezoğlu

2- Filiz Çıtacı

3- Remzi Büyüknacar

4- Ramazan Demircan

5- Şükrü Ayhan

6- Ercan Şahan

7- Yıldız Üstüner

8- Hacı Şenoğlu

9- Mehmet Kalman

10- Fatma Barna

11- Müslüm Batman

12- Cevdet Oğuz

GİRESUN

1- Mehmet Turan

2- Hüseyin Olgun

3- Yılmaz Varol

4- Ferhat Haliloğlu

GÜMÜŞHANE

1- Güngör Çelik

2- Cevdet Oğuz

HAKKARİ

1- Ali Baygüneş

2- Abidin Geylan

3- Barış Baran Çur

HATAY

1- Adnan Günal

2- Ali Bıkmaz

3- Cuma Yurdakul

4- Durmuş Arslan

5- Erdoğan Yıldırım

6- Hamide Kerimoğlu

7- Hüseyin Temizkan

8- İsmail Baklacı

9- Kemal Cide

10- Sami Kipel

ISPARTA

1- Erdinç Caner Erarslan

2- Bircan Aslan

3- Salih Gören

4- Hasan İsa Güneşsever

MERSİN

1- Levent Dakika

2- Mehmet Nejat Antalyalı

3- Müyesser Altuntaş

4- Mehmet Uysal

5- Mehmet Ali Erdoğan

6- Ruhan Atile

7- Melike Bilir

8- Muhittin Oktar

9- Fatma Ablay

10- Ali İhsan Akış

11- Burak Şarman

İSTANBUL 1. BÖLGE

1- Masum Türker

2- Ayşe Jale Ağırbaş

3- Derya Ataman Koçlar

4- Orhan Yeşilyurt

5- Cemil Mirasoğlu

6- Ercüment Tahiroğlu

7- Mahmut Tekin Peker

8- Emine Birnur Yenier

9- Ekrem İlgüy

10- Hatice Çilenger Fırtına

11- Eyüp Cem Karaoğlu

12- Mehmet Tuncer

13- Ahmet Mümtaz Maden

14- Raziye Karabey

15- Hasan Çevik

16- Cevdet Kurt

17- Seyfullah Atçı

18- Orhan Erten

19- Hüseyin Gökçeoğlu

20- Sinem Arslan

21- Hacı Kemal Oruç

22- Ayşe Hülya Yüceer

23- Manuk İşyapar

24- Erdoğan Kapan

25- Adem Ercan

26- Zeki Yıldız

27- Ergül Yurdagün

28- Ömer Tabak

29- Selami Özsoy

30- Hüseyin Ekici

İSTANBUL 2. BÖLGE

1- Mahmut Yılbaş

2- Hadimi Soydal Sılay

3- Mustafa Aslan

4- Mahmut Aslan

5- Nesrin Altın

6- Hikmet Kabuk

7- Bayram İğdeli

8- Mustafa Taşpulat

9- Ali Kama

10- Selami Büyükturgay

11- İbrahim Bayraktar

12- Uğur Seten

13- Mihrican Alipaşaoğlu

14- Semiha Sevimsoy

15- Mustafa Ketenci

16- Lebibe Yurdakul

17- Nalan Ergin

18- Hayri Ethem Yüksel

19- Erdoğan Demircan

20- Ahmet Aşıcı

21- Mustafa Bodur

22- Mehmet Sinan Keçeli

23- İsa Şahin

24- Tuğçe Güryol

25- İsmail Yaşar

26- Naciye Nurdal Akkalp

27- Yaşar Demirkol

İSTANBUL 3. BÖLGE

1- Hasan Macit

2- Hüseyin Mert

3- Yalçın Avcı

4- Asuman Sarıgül

5- Mustafa Özkan Kökçeli

6- Hasan Fehmi Yavuzalp

7- Hüseyin Ekici

8- Muammer Özkoca

9- Emin Doğan Aydın

10- Yüksel Yaşar

11- Esin Gündoğan Dönmez

12- Kurtuluş Bazu

13- Arif Özbay

14- Nazmi Kavasoğlu

15- Yakup Bektaş

16- Nihal Yüzüak

17- Semra Aydin

18- Kerim Aksu

19- Cemil Bilgiç

20- Murat Güngör

21- Orhan Dörttepe

22- Mehtap Öztürk

23- Nejla Ertan

24- Hasan Ertan

25- Esengül Alıcı

26- Kadriye Vildan Aslan

27- İlhan Yılmaz

28- Gülseren Tan

İZMİR 1. BÖLGE

1- Rifat Mutlu

2- Niyazi Emli

3- Behaettin Karaca

4- Süheyla Ceyhan

5- Mesut Özsabuncu

6- Haydar Durgeç

7- Ümit Rahmi Tuncel

8- İnanç Balcı

9- Turabi Turan Yılmaz

10- Baki Tanışık

11- Hüseyin Oğuz

12- Süheyla Erbaşol

13- Asiye Gülbin Sel

İZMİR 2. BÖLGE

1- Erol Tuncer

2- Fatih Taşdöğen

3- Adnan Taşar

4- Selçuk Karakülçe

5- Bülent Sarı

6- Hasan Tıraşoğlu

7- Süleyman Karadayı

8- Mahmut Açıkkar

9- Muzaffer Tuzcu

10- Hacı Bektaş

11- Özge Üngüt

12- Recep Özdilek

13- Bülent Vatansever

KARS

1- Serap Gençler

2- Yasin Zerman

3- Mehmet Kayakağanlı

KASTAMONU

1- Salih Çelebi

2- Şenol Çeli

3- Mehmet Ali İhtiyar

KAYSERİ

1- Memduh Taşkın

2- Sevin Ulusoy

3- Osman Türkaslan

4- Sinan Kolukısa

5- Ayla Aşıkgil

6- Erkan Karabulut

7- Celil Yol

8- Halil Kılıç

9- Mustafa Aktaş

KIRKLARELİ

1- Kemal İnebolu

2- İlhan Özaltan

3- Özkan Kar

KIRŞEHİR

1- Sedat Yalçın

2- Metin Yücedağ

KOCAELİ

1- Yakup Kalmuk

2- Tülin Keçeci Güngör

3- Celal Yıldırım

4- Selman Gürpınar

5- Rıdvan Subaşı

6- Orhan Yılmaz

7- Hasan Yıldız

8- Ş. Nüvehan Sertoğlu Gedik

9- Gülbanu Erçetin

10- Tuncay Sayılgan

11- Yusuf Ünel

KONYA

1- Ahmet Göksu

2- Pakize Güleray

3- Veli Karademir

4- Nefibe özçelebi

5- Mehmet tokat

6- Ali Demirel

7- Bahriye Filiz

8- Enver Gencer

9- Zühal Erdem

10- Ali Onay

11- Osman Akbinar

12- Hasan Ali Kunt

13- Mustafa Oflaz

14- Mustafa Turfan

KÜTAHYA

1- İclal Nimsi

2- Fatma Nuran Yedekçi

3- Hürriyet Tuğral

4- Deniz Uçar

5- Ayten İnceer

MALATYA

1- Hasan Şişli

2- Abdulvahap Tamberk

3- Ramazan Akbudak

4- Fazilet Tekin

5- İzzet İpek

6- Müjdat Yumuk

MANİSA

1- Hüseyin Safa Dağlı

2- İrfan Kurt

3- Mustafa Temiz

4- Ömer Doğan

5- Nihat İksir

6- Nurdan Önder

7- Şamil Toğay

8- Nevin Öztürk

9- İlhan Sakman

10- Cemil Onbaşılar

KAHRAMANMARAŞ

1- Salman Diliuz

2- Canan Palalı

3- Mesut Şahan

4- Sinan Yakar

5- Muzaffer Yıldırım

6- Eyyup Dalgın

7- Bülent Bulut

8- Hasan Sünbül

MARDİN

1- Abdulhalim Taş

2- Nurettin Işıkhan

3- İbrahim Akgündüz

4- Kenan Demir

5- Ayşegül Buket Teker

6- Hıdır Örüker

MUĞLA

1- Ali Konakcı

2- Mehmet Salih Ayas

3- Ömer Berkul

4- Kemal Bünyamin Sönmez

5- Nuriye Herkesecan

6- Kamil Tosun

MUŞ

1- Mevlut Güvenir

2- Sabri Özkan

3- Aydın Aslan

4- Mustafa Karadeniz

NEVŞEHİR

1- Osman Kılıç

NİĞDE

1- Dilek Evcin

2- Rasim Koç

3- Enver Yücel

ORDU

1- Turgay Altunışık

2- Adil Yalın

3- Gürkan Gözükan

4- Figen Yılmaz

5- Gülşen Kırca

6- Sunay Kaşdan

RİZE

1- Hasan Sual

2- Hanife Özkan

3- Fatih Albayrak

SAKARYA

1- Necati Eker

2- Nurhayat Özdemir

3- Ali Sait Çatar

4- Tuncer Aksoy

5- Jale Tapşın

6- Önder Yıldırım

7- Fikret İp

SAMSUN

1- Oktay Ergör

2- Mehmet Orhon Ergin

3- İsmail Hakkı Saral

4- Selma Alper

5- Dursun Güney

6- Atila Uzun

7- Yaşar Niyazi Kılıç

8- Mazhar Ergürtuna

9- Alime Aslan

SİİRT

1- Doğan Demirel

2- Seyfettin Kol

3- Hayrettin Dayanan

SİNOP

1- Davut Çalhan

2- Hilmi Kara

SİVAS

1- Ümit Çubuklu

2- Soydan Kadir Karasu

3- Fuat Taşdemir

4- Şehriban Deniz

5- Taner Yılmaz

TEKİRDAĞ

1- Arzu Mandalı Sucu

2- Gülnur Sangdıç

3- Cezmi Yüce

4- Tacettin İkiz

5- Kadri Taysen

6- Kazım Haldun Eroğlu

TOKAT

1- Hasan Ertaş

2- Erdal Keskin

3- Celal San

4- Orhan Öztürk

5- İsmet Eşigül

TRABZON

1- Hadiye Solmaz

2- Ekrem Eski

3- Hacıpir Abdioğlu

4- Hakan Bayraktar

5- Leyla Küçük

6- Özlem Ataman

TUNCELİ

1- Süleyman Can

2- Bayram Çopuroğlu

ŞANLIURFA

1- Emin Durak

2- Mahmut Çerkez

3- Ahmet Alban

4- Halil Doğan

5- Şeref Burç

6- Netice Kaya

7- İsmail Akkurt

8- Mehmet Emin Bilgin

9- Mehmet Atmak

10- Ali Coşkun

11- Ahmet Kılıç

12- Mehmet Kurt

UŞAK

1- Nihat Dıbırdık

2- Zeynep Kavak

3- Turgut Aydın

VAN

1- Cahit Akbaş

2- Metin Orakçi

3- Caner Okuldaş

4- Erol İspiroğlu

5- Mehmet Tayyip Araz

6- Muzaffer Uyar

7- Tevfik Olama

8- Ahmet İpin

YOZGAT

1- Nuriye Koçak

2- Bülent Erol

3- Eyuphan Erol

4- Mustafa Karaçınar

ZONGULDAK

1- Nurhan Başoğlu

2- Kenan Yıldırım

3- Deniz Sinoplu

4- Cafer Ercan

5- Arife Oğuzçınar

AKSARAY

1- Ramazan Altınok

2- Aydın Çapacı

3- Mustafa Yılmaz

BAYBURT

1- Yücel Erel

KARAMAN

1- Emir Musa Beydili

2- Mehmet Şengül

KIRIKKALE

1- Hasan Özmen

2- Müslüm Ulusoy

3- Ziya Kaya

BATMAN

1- Kadri Yaman

2- Üzeyir Çelik

3- Mehmet Tahir

4- Yusuf Yalçın

ŞIRNAK

1- Mesut Babat

2- Erdal Barkın

3- Übeydullah Babat

4- Mehmet Yağan

BARTIN

1- Fahri Güler

2- Yılmaz Gemici

ARDAHAN

1- Fehim Gündüz

2- İbrahim Sayan

IĞDIR

1- Erkan Tutka

2- Hasan Balaban

YALOVA

1- Hasan Hakan Bayraktar

2- Durmuş Yiğit

KARABÜK

1- Deniz Güryol

2- Mehmet Sepkin

KİLİS

1- Canan Doğan

2- Hasan Kahraman

OSMANİYE

1- Feramuz Kabalcı

2- Mustafa Tuncer

3- Ahmet Çiçekli

4- Cemal Kınış

DÜZCE

1- Zeyneti Bayri Ünal

2- Çelik Mustafa Durdu

3- Mehmet Han


Haber Yayın Tarihi: 12.04.2011 08:39 Kaynak: AA



Devlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi
Genç kızın denize atlayıp intihara kalkıştığı anlar kamerada Yaşar Büyükanıt, ölmeden önce verdiği son röportajda FETÖ'cü savcıyı affetmedi