İşte en çok istenenler! - Son Dakika

İşte en çok istenenler!

26.11.2012 02:00
İşte en çok istenenler!, System.String[]

"6 ay içinde almak istediğiniz teknolojik cihaz" sorusuna verilen cevaplar kimseyi şaşırtmadı!

Çocukların (ve yetişkinlerin) kendilerine hediye olarak verilmesini en sevdikleri şeylerden biri de teknolojik cihazlar. Yılbaşının yaklaşması ise bu tür cihazların bolca satın alınacağını gösteriyor. Nielsen ise ABD'de çocuklar ve yetişkinlere önümüzdeki 6 ay içinde en çok hangi cihazı satın almak istediklerini sormuş.

6-12 yaşları arasındaki çocukların yüzde 48'i büyük iPad'i isterlerken, yüzde 39'u bir Nintendo Wii U konsolu istemiş. Çocukların en çok istediği ürünlerde üçüncü sırada iPod touch ve dördüncü sırada iPad mini yer alıyor.

13 yaş ve daha büyüklerden oluşan ikinci anket grubunda da iPad yüzde 21 ile en çok istenen cihaz. İkinci sırada yüzde 19 ile bilgisayarlar yer alırken, üçüncü sırada yüzde 18 ile "iPad'den başka tabletler" var. Yüzde 17 ile dördüncü sırada kendine yer edinen Wii U'yu yüzde 14 ile beşinci sıradaki iPhone takip ediyor. Microsoft'un Surface tableti ise yüzde 3 ile listenin sonuna oldukça yakın görünüyor.

iPad'in en çok istenen elektronik oyuncak olması şaşırtıcı bir durum değil. Wii U'nun üst sıralarda yer alması Nintendo'nun konsolu için iyi bir haber. Surface'in konumu ise Windows 8'li tabletin satışlarının çok da iyi olmadığını gösteriyor olsa gerek.

İşte en çok istenenler!
İşte en çok istenenler!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji İşte en çok istenenler! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?