İşte İstanbul'da en çok kazanın yaşandığı 10 yer! - Son Dakika

İşte İstanbul'da en çok kazanın yaşandığı 10 yer!

13.05.2021 15:38

İstanbul Emniyeti şehirdeki ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının yoğun olduğu bölgeleri inceleyerek 10 kara nokta açıkladı. Geçen yıl 91 kişinin hayatını kaybettiği, 19 bin 338 kişinin de yaralandığı kaza noktalarını inceleyen ekiplerin raporuna göre; Haliç Köprü giriş çıkışları, D-100 Cevizlibağ mevkisi ve D-100 Zeytinburnu Metrobüs durağı mevkisi en çok kazanın yaşandığı kara noktalar arasında ilk üç sırada bulunuyor.

İstanbul'daki trafik yoğunluğu ve meydana gelen kazalar sürücülere zor anlar yaşatırken, trafik ekipleri de kazaların önlenmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kentte geçen yıl polis sorumluluk bölgesinde meydana gelen 14 bin 913 trafik kazasında 91 kişi yaşamını yitirirken, 19 bin 338 kişi de yaralandı.

EN ÇOK KAZANIN YAŞANDIĞI NOKTALAR BELİRLENDİ

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik kazalarını azaltmak ve kazaların yoğun olduğu bölgelerde önlem almak için "kara nokta" çalışmasını güncelledi. Çalışma kapsamında, 1 Ocak-31 Aralık 2020 tarihlerinde trafik kazalarının en çok meydana geldiği 10 nokta belirlendi.

HALİÇ KÖPRÜSÜ'NÜN GİRİŞ VE ÇIKIŞI İLK SIRADA

Buna göre, söz konusu tarihlerde yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarının en yoğun olduğu yerlerin başında 33 trafik kazasının meydana geldiği Haliç Köprüsü'nün girişi ve çıkışı yer aldı. Bunu 31 kaza ile D-100 Karayolu Cevizlibağ mevkisi, 20 kaza ile D-100 Zeytinburnu Metrobüs durağı takip etti.

KAZALARIN YOĞUN YAŞANDIĞI NOKTALAR

İstanbul'da 2020'de trafik kazalarının yoğun olarak yaşandığı noktalar şöyle sıralandı:

  • 1- Haliç Köprü giriş çıkışları 33
  • 2- D-100 Cevizlibağ mevkisi 31
  • 3- D-100 Zeytinburnu Metrobüs durağı mevkisi 20
  • 4- Piyale Paşa Bulvarı OPET mevkisi 16
  • 5- Vatan Caddesi Akdeniz Kavşağı 14
  • 6- TEM otoyolu Sultangazi ayrımları mevkisi Edirne yönü 13
  • 7- D-100 Kozyatağı mevkisi 12
  • 8- Pendik Sahil Yolu Bulvar Gül Sokak Kavşağı 12
  • 9- Büyükdere Caddesi Ortaklar Caddesi Kavşağı 11
  • 10- Barbaros Bulvarı İETT Kışla Önü Durağı mevkisi 10

SÜRÜCÜLERE UYARI

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, sürücülerden trafik kurallarına uymalarını, aşırı hız ve hatalı sollama yapmamalarını, özellikle de araçta bulunanların emniyet kemerlerini takmalarını istedi.

İstanbul'un trafiğin yoğun olduğu bölgelerde, 15 Temmuz Şehitler, Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim köprüleri güzergahı ile D-100 Karayolu ve TEM Otoyolunda trafik ekiplerinin sürekli denetim yaptığına dikkati çeken emniyet yetkilileri, sürücülerin de kurallara uyması gerektiğini belirtti.

İşte İstanbul'da en çok kazanın yaşandığı 10 yer!

Son Dakika Güncel İşte İstanbul'da en çok kazanın yaşandığı 10 yer! - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Aşı ve maske karşıtlığında ilginç bahane! Cinsel organının küçülmesinden korkan bile var 12:09 Aşı ve maske karşıtlığında ilginç bahane! Cinsel organının küçülmesinden korkan bile var HDP İzmir il binası önünde silah sesleri! Özel harekat polisleri bir kişiyi gözaltına aldı 12:03 HDP İzmir il binası önünde silah sesleri! Özel harekat polisleri bir kişiyi gözaltına aldı Eriksen'den üzücü haber! Kalp pili takılan yıldız oyuncunun futbol kariyeri bitebilir 11:57 Eriksen'den üzücü haber! Kalp pili takılan yıldız oyuncunun futbol kariyeri bitebilir
Ayrılıkta perde arkası! Merve Dizdar ile Gürhan Altundaşar aslında 1 hafta önce resmen boşanmış 11:27 Ayrılıkta perde arkası! Merve Dizdar ile Gürhan Altundaşar aslında 1 hafta önce resmen boşanmış Cani anne, 2 yaşındaki bebeğini camdan aşağı attı: Bana cinler geldi ve kızımı aşağı atmamı söyledi 11:16 Cani anne, 2 yaşındaki bebeğini camdan aşağı attı: Bana cinler geldi ve kızımı aşağı atmamı söyledi Banu Alkan'ın gençlik yıllarında çekilen bikinili fotoğrafı sosyal medyayı salladı 11:00 Banu Alkan'ın gençlik yıllarında çekilen bikinili fotoğrafı sosyal medyayı salladı
Sahte mehdi tutuklandı! İran'ı elindeki kılıçla birbirine kattı 10:46 Sahte mehdi tutuklandı! İran'ı elindeki kılıçla birbirine kattı Kendilerine 10:23 Kendilerine "Tebliğciler" adını veren grubun alkol kullanan insanları uyardığı video gündeme oturdu
Advertisement