İşte Şehit Astsubayın Yürek Yakan Türküsü - Son Dakika

İşte Şehit Astsubayın Yürek Yakan Türküsü

18.02.2012 17:08
İşte Şehit Astsubayın Yürek Yakan Türküsü, System.String[]

Şırnak'ın Uludere İlçesi yakınlarında PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen 31 yaşındaki Erzincanlı Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Murat Bayram'ın türkü söylerken görüntüleri ortaya çıktı.

Şırnak'ın Uludere İlçesi yakınlarında PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen 31 yaşındaki Erzincanlı Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Murat Bayram'ın türkü söylerken görüntüleri ortaya çıktı. Sosyal paylaşım sitesinde arkadaşları tarafından paylaşılan görüntülerde, Astsubay Murat Bayram'ın annesine yönelik seslendirdiği türkü yürek burktu.

Şırnak'ta 13 Şubat günü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan evli ve 6 yaşında bir çocuk babası olan Jandarma Astsubay Murat Bayram, Üzümlü ilçesine bağlı Altınbaşak Beldesinde 15 Şubat'ta son yolculuğuna uğurlandı. Altınbaşak Beldesi'nde yaşayan İsmail- Emiş çiftinin tek erkek çocuğu olan Murat Bayram'ın toprağa verilmesinden sonra arkadaşları, sosyal paylaşım sitesinde söylediği bir türküyü paylaştı.

Tıklanma rekoru kıran görüntüde bağlamasıyla söylediği türkü izleyenlerin yüreğini burkuyor. Ahmet Kaya'yla özdeşleşen 'Şafak Türküsü'nü annesi için okuyan Murat Bayram bir arkadaşı ile söylüyor. Şehit astsubay Murat Bayram, türkünün "Beni burada arama anne/ Arama anne/ Kapıda adımı sorma/ Saçlarına yıldız düşmüş/ Koparma anne ağlama' mısralarını seslendirirken; arkadaşı da 'Kaç zamandır yüzüm traşlı/ Gözlerim şafak bekledim/ Uzarken ellerim kulağım kirişte/ Ölümü özledim anne/ Yaşamak isterken delice' mısralarına eşlik ediyor. - Erzincan

İşte Şehit Astsubayın Yürek Yakan Türküsü
İşte Şehit Astsubayın Yürek Yakan Türküsü
İşte Şehit Astsubayın Yürek Yakan Türküsü
İşte Şehit Astsubayın Yürek Yakan Türküsü

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İşte Şehit Astsubayın Yürek Yakan Türküsü - Son Dakika


Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın 122 yıllık mektubu ile İslam karşıtlığı yapan Fransa'ya seslendi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı