İşte Yeni Windows Logosu! - Son Dakika

İşte Yeni Windows Logosu!

18.02.2012 14:00
İşte Yeni Windows Logosu!, System.String[]

4 gün önceki iddiamız gerçek oldu; Windows logosu resmen değişti! İşte Win 8 ile gelecek yeni logo!

Tam 4 gün önce burada yayınladığımız haberde, yıllardır kullanılan Windows logosunun Windows 8 ile birlikte değişebileceğini sizlere duyurmuştuk. ve bu iddia, Microsoft'un dün yaptığı resmi açıklama ile doğrulandı.

Microsoft'tan Sam Moreau'nun Blogging Windows sitesinde yaptığı duyuruda, yeni Windows logosunun, Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi ile kullanıcıların karşısında olacağını söyledi. Yeni logo, daha önce CNBeta'nın da yayınladığı logonun aynısı.

Microsoft, yeni logonun tasarımı için tasarım şirketi Pentagram'dan yardım almış. Söylenenlere göre Pentagram tasarımcısı Paula Scher, Microsoft'u yeni logo konusunda ikna ederken sadece şunları söylemiş: "Adı Windows olan bir şey için neden bayrak logosu kullanıyorsunuz?"

Sonuçta ortaya, yukarıda gördüğünüz logo çıkmış. Doğruyu söylemek gerekirse, yeni logo, Windows'a (pencere mantığıyla bakıldığında) daha çok yakışıyor. Ama şurası da bir gerçek ki, yıllardır renkli logoya alışan bizler, bu yeni logoya alışmakta biraz güçlük çekeceğiz...

İşte Yeni Windows Logosu!
İşte Yeni Windows Logosu!
İşte Yeni Windows Logosu!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji İşte Yeni Windows Logosu! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin eve dönmesini isteyip hastanenin çatısına çıktı, operasyonla indirildi Trump'tan Dağlık Karabağ çıkışı: Ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi