İstediği Karşılığı Alamayan Netflix, Film Bütçelerini Düşürüyor - Son Dakika

İstediği Karşılığı Alamayan Netflix, Film Bütçelerini Düşürüyor

07.07.2019 14:07
İstediği Karşılığı Alamayan Netflix, Film Bütçelerini Düşürüyor, System.String[]

Netflix'in son filmlerinden olan ve başrolünde Ben Affleck'in yer aldığı Triple Frontier filmi, şirketi artık filmler için çok fazla bütçe harcamamaya itti.

Netflix'in film endüstrisindeki başarıları gitgide artıyor ve başarı arttıkça şirket, filmlere daha fazla bütçe harcamaya başladı. Ancak yeni gelen haberlere göre artık Netflix'in politikası bu yönde olmayacak. Devasa bütçelerle Hollywood yıldızlarını filmlerinde oynatmak yerine, daha az bütçeyle daha orijinal yapımlar çıkarmak istiyorlar.

Netflix'in baş içerik yönetmeni Ted Sarandos'a bu yaklaşıma neyin sebep olduğu sorulduğunda bunun cevabının Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam ve Pedro Pascal'ın başrol olduğu Triple Frontier filmini gösterdi. Film 6 Mart tarihinde beyaz perdeye ardından 16 Mart tarihinde Netflix platformuna girdi. Filmin bütçesi tam olarak 115 milyon dolardı.

Netflix, Nisan ayında 52 milyon hesabın Triple Frontier'ı yayınladığını ve bunun filmin şirket için büyük bir hit olacağını bildirdi. Film ayrıca film eleştirmenlerinden de ılımlı bir yanıt almıştı. Filmin 115 milyon dolarlık bütçesi, genellikle diğer Hollywood stüdyolarının +18 yetişkin dram filmleri için harcayacağı bir fiyat değildir.

İstediği Karşılığı Alamayan Netflix, Film Bütçelerini Düşürüyor
İstediği Karşılığı Alamayan Netflix, Film Bütçelerini Düşürüyor

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji İstediği Karşılığı Alamayan Netflix, Film Bütçelerini Düşürüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İş insanından şoke eden iddialar: 2 aracımı alıp geri vermedi, müstehcen sitelerde telefon numaramı paylaştı Cani koca, boşanmak isteyen Ukraynalı eşi Anna Butim'in yüzünü falçatayla parçaladı İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz 5 yaşındaki çocuğun önce ayakkabılarını çıkardı, ardından çuvala koyarak kaçırmaya çalıştı Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Aşı olmayacakları vatan hainliğiyle suçlayan Prof. Dr. Sönmez şimdi de köpek benzetmesiyle tepkilerin odağında Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti