Isteyen Herkes 1 Kw'dan 1 Mw'a Kadar Elektrik Üretebilir' - Son Dakika

Isteyen Herkes 1 Kw'dan 1 Mw'a Kadar Elektrik Üretebilir'

25.02.2014 16:42
Isteyen Herkes 1 Kw'dan 1 Mw'a Kadar Elektrik Üretebilir', System.String[]

Elektrik elektronik mühendisi Elham Maghsoodi, isteyen herkesin, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK) iznine gerek olmadan, 1 KW’dan 1 MW’ye kadar elektrik üretilebileceğini söyledi.

Elektrik elektronik mühendisi Elham Maghsoodi, isteyen herkesin, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK) iznine gerek olmadan, 1 KW’dan 1 MW’ye kadar elektrik üretilebileceğini söyledi.

Biytaş, ‘Mühendis Bilgi Paylaşım Toplantıları’ adıyla seminerler dizisi başlattı. Şirketin Nilüfer’deki Elektro Mekanik Plaza’da bulunan merkezinde gerçekleşen ilk seminerde Bursa’daki kamu kurumları, belediyeler ve özel sektör kuruluşlarında görev yapan mühendislere, ‘Güneşten elektrik üretimi ve yenilebilir enerji kaynakları’ konularında uzmanlar tarafından bu alandaki son gelişmeler hakkında önemli bilgiler verildi. Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği bir süreç yaşandığını söyleyen Biytaş Şirketler Grubu Başkanı Suat Gülçimen, hızla kalkınan Türkiye’de mühendislere büyük sorumluklar düştüğünü söyledi. Biytaş olarak yeni bilgilere çok önem verdiklerini ve bu bilgileri paylaşmayı ilke edindiklerini vurgulayan Gülçimen, "Doğalgaz kaynağı olmayan bir ülke olarak elektrik üretiminde en fazla pay doğalgazdadır. Doğal gazın enerji üretimdeki ağırlığını azaltmak için kaynak çeşitliliğine gidilmesinin yanı sıra yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına önem verilmesi önemlidir. Buna dikkat çekmek için, bugün güneşten elektrik elde eden sistemler hakkında konunun uzmanları bizlere bilgi verecekler." diye konuştu.

ILK YATIRIMA TEŞVIK VAR

Seminerin konuşmacısı Gümrah Can Demirbolat, günümüzde güneşten elektrik elde eden sistemlerin hızla yaygınlaştığını, ilk yatırım maliyetlerinin düştüğünü, verimliklerinin arttığını ve ömürlerinin uzadığını söyledi. Canbolat, "Güneş gibi kesintisiz güç kaynağından, elektrik üreten sistemler sayesinde dünyamızın kaynakları korunuyor ve enerji maliyetleri düşüyor." dedi.

Elektrik elektronik mühendisi Elham Maghsoodi de isteyen herkesin, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK) iznine gerek olmadan, 1 KW’dan 1 MW’ye kadar elektrik üretilebileceğini söyledi. Yenilenebilir enerji yatırımlarına devlet tarafından bir kısmının hibe olarak, geri kalan bölümünde uzun vadeli düşük faizli kredilerle teşvik edildiğini de belirten Maghsoodi, "Dilerseniz fazla enerjinizi de dağıtım şirketine satabilirsiniz. Yapacağımız yatırımı 5 yılda geri aldığınız gibi, kesintisiz kaliteli elektriğe kavuşuşunuz." diye konuştu.

Isteyen Herkes 1 Kw'dan 1 Mw'a Kadar Elektrik Üretebilir'

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Ekonomi Isteyen Herkes 1 Kw'dan 1 Mw'a Kadar Elektrik Üretebilir' - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Otel odasında sevgilisinin cinsel saldırısına uğramış! Genç kadın: Kafamda içki şişesi kırdı 15:11 Otel odasında sevgilisinin cinsel saldırısına uğramış! Genç kadın: Kafamda içki şişesi kırdı Koronavirüsten yaşamını yitiren sağlık çalışanının son sözleri ''Ölmezsem ilk iş aşı yaptıracağım'' olmuş 15:05 Koronavirüsten yaşamını yitiren sağlık çalışanının son sözleri ''Ölmezsem ilk iş aşı yaptıracağım'' olmuş Dengesini kaybederek 5. kattan aşağı düşen genç, babası tarafından tespit edildi 14:51 Dengesini kaybederek 5. kattan aşağı düşen genç, babası tarafından tespit edildi
Adana Demirspor'u coşturmak isterken sınırı aştı! Serdar Ortaç, şarkıyı yarıda bırakıp Beşiktaş'a küfretti 14:38 Adana Demirspor'u coşturmak isterken sınırı aştı! Serdar Ortaç, şarkıyı yarıda bırakıp Beşiktaş'a küfretti Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle beraber altın ve dolar hızlı yükseldi 14:27 Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle beraber altın ve dolar hızlı yükseldi Putin'den sonra bir skandal açıklama da Esed rejiminden: Türkiye'nin Suriye'deki varlığı bir 'işgal eylemi' 14:13 Putin'den sonra bir skandal açıklama da Esed rejiminden: Türkiye'nin Suriye'deki varlığı bir 'işgal eylemi'
Şaşırtıcı gelişme! İflası konuşulan Çinli Evergrande'nin hisseleri, yönetimin aldığı yeni kararla yüzde 30 değer kazandı 13:46 Şaşırtıcı gelişme! İflası konuşulan Çinli Evergrande'nin hisseleri, yönetimin aldığı yeni kararla yüzde 30 değer kazandı Evlilik hazırlığı yapan galerici, doktor sevgilisi tarafından tuzağa düşürüldü! Silah zoruyla taciz edip 260 bin liralık senet imzalattılar 12:59 Evlilik hazırlığı yapan galerici, doktor sevgilisi tarafından tuzağa düşürüldü! Silah zoruyla taciz edip 260 bin liralık senet imzalattılar
Advertisement