Son Dakika Haberleri: İstikal Marşı Şairi Tavşanlı'da Anıldı

İstikal Marşı Şairi Tavşanlı'da Anıldı

9 yıl önce

İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 90. Yıl Dönümünü Kutlamak Amacıyla Tavşanlı Özel Yavuz Selim Koleji Tarafından Hüsnü Ordu Kültür Sarayı'nda Bir Program Düzenlendi.

İstikal Marşı Şairi Tavşanlı'da Anıldı, System.String[]

İstiklal Marşı'nın kabulü'nün 90. yıl dönümünü kutlamak amacıyla Tavşanlı Özel Yavuz Selim Koleji tarafından Hüsnü Ordu Kültür Sarayı'nda bir program düzenlendi.


Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanvekili Mustafa Ekiz'in yanı sıra ilçe protokolünün katıldığı programda konuşan Yavuz Selim Koleji tarih öğretmeni Hüseyin Arslan, İstiklal Marşı'nı anlamak ve anlatmak için onun hangi şartlarda yazıldığının bilinmesi gerektiğini söyledi. İstiklal Marşı'nın milletin malı olduğunu ve bu nedenle Mehmet Akif Ersoy'un Safahat'a İstiklal Marşı'nı almadığına değinen Arslan, ünlü Şair Ersoy'un 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı Yazdırtmasın' diye dua etmesini o günlerin hissiyatımızda açtığı yaraları ve yapılan fedakarlıkları anlattı.


Özel Yavuz Selim koleji öğrencilerinden Kübra Ataman'ın Mehmet Akif Ersoy'un biyografisini okuduğu programda okul öğrencilerinin gösterileri duygulu anlar yaşattı. Program Bedirhan Gökçe'nin video kaydından İstiklal Marşı'nı okumasıyla son buldu. - KÜTAHYA

Haber Yayın Tarihi: 14.03.2011 02:19 Kaynak: CHAGurbetçilerin emeklilik şartları değişti!
Dünyanın ilk vajina müzesi Londra'da açılıyor BMC'nin yerli pikabını test eden Erdoğan ile yetkilinin diyaloğu güldürdü