İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü - Son Dakika

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

12.03.2020 12:24
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü, System.String[]

Halkapınar'da 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü programı ve konferans düzenlendi.

Halkapınar'da 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü programı ve konferans düzenlendi.

Halkapınar Gençlik Merkezi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Şehit Ali Daniyar İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Coşkun Yılmaz'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, Halkapınar Kaymakamı Ömer Kıraç da bir konuşma yaptı.

Programda Mehmet Akif Ersoy'un hayatı konulu sinevizyon, oratoryo, İstiklal Marşı'nın ilk beste sunumu, kısa tiyatro ve Ersoy'un şiirleri okundu.

Halkapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 12 Mart Mehmet Akif Ersoy'u Anma ve İstiklal Marşı'nın kabulü etkinlikleri kapsamında, "Hakkın Sesi Mehmet Akif" konulu konferans düzenledi.

Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Tarih Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Topal, ilçede öğrenim gören ortaokul 8. sınıf ve lise öğrencilerine "Hakkın Sesi Mehmet Akif" konulu konferans verdi.

Programa, Kaymakam Ömer Kıraç, Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, resmi kurum amirleri, öğretmen, öğrenci, veli ve davetliler katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Diagne, bu sefer yanlış adım attı! Fatih Terim ile ters düşmek süresiz kadro dışı ve para cezasını kapıya getirdi 14:38 Diagne, bu sefer yanlış adım attı! Fatih Terim ile ters düşmek süresiz kadro dışı ve para cezasını kapıya getirdi Bir türlü oyuna giremiyor! Fenerbahçe'ye İrfan Can Kahveci'den kötü haber geldi 14:30 Bir türlü oyuna giremiyor! Fenerbahçe'ye İrfan Can Kahveci'den kötü haber geldi Son Dakika! Şile'de bir fabrikada yangın çıktı! Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi 14:26 Son Dakika! Şile'de bir fabrikada yangın çıktı! Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi
Son dakika gündem haberleri! Dünyada ve Türkiye'de yaşanan son güncel haberler 14:21 Son dakika gündem haberleri! Dünyada ve Türkiye'de yaşanan son güncel haberler Balotelli'nin Sergen Yalçın'a yaptığı hakaret dünya basınında yer aldı 13:39 Balotelli'nin Sergen Yalçın'a yaptığı hakaret dünya basınında yer aldı Ukrayna Cumhurbaşkanı Yardımcısının aracına silahlı saldırı! Shefir'in durumu iyi 12:48 Ukrayna Cumhurbaşkanı Yardımcısının aracına silahlı saldırı! Shefir'in durumu iyi
Kıskançlık krizine girdi, meyve bıçağıyla sevgilisini bıçakladı! Erkek arkadaşı ''Ona ihtiyacım var'' deyip şikayet etmedi 12:13 Kıskançlık krizine girdi, meyve bıçağıyla sevgilisini bıçakladı! Erkek arkadaşı ''Ona ihtiyacım var'' deyip şikayet etmedi Litvanya Savunma Bakanlığı, Çin'de üretilen akıllı telefonlarla ilgili dikkat çeken paylaşım: Çöpe atın 11:59 Litvanya Savunma Bakanlığı, Çin'de üretilen akıllı telefonlarla ilgili dikkat çeken paylaşım: Çöpe atın
Advertisement