Son Dakika Haberleri: İstiklal Marşı'nın Kabulünün 93'üncü Yıl Dönümü Kutlandı

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 93'üncü Yıl Dönümü Kutlandı

6 yıl önce

Eskişehir’in Alpu ilçesinde İstiklâl Marş’ının Kabulü’nün 93.Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı düzenlendi.

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 93'üncü Yıl Dönümü Kutlandı, System.String[]
Eskişehir'in Alpu ilçesinde İstiklal Marş'ının Kabulü'nün 93.Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı düzenlendi.

Atatürk İlkokulu salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, Alpu Lisesi Felsefe Öğretmeni Seval Baykal'ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Konuşmanın ardından Alpu Lisesi öğrencileri tarafından şiir ve kompozisyonlar okundu. Daha sonra Mehmet Akif Ersoy ile ilgili slayt gösterisi ve "İstiklal Marşı Ruhu" adlı klip sergilendi. Program 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Selçuk Haskırış tarafından hediyeleri verilerek son buldu.

Programa; Kaymakam Selçuk Haskırış, İlçe Jandarma Komutanı Ali Çoşkun, İlçe Emniyet Amiri Ömer Erhan Konanç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Mevlüt Kılıç katıldı. - ESKİŞEHİR
Haber Yayın Tarihi: 14.03.2014 06:35 Kaynak: İHAErbil saldırganının HDP'li vekilin ağabeyi çıkmasına ilişkin açıklama Jean Claude Van Damme'ın Türkiye gelir gelmez ilk isteği şaşırttı Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş'ın cezaevindeki son halinin fotoğrafını yayınladı