İsu Köylere Modern ve Estetik Çeşmeler Yapıyor - Son Dakika

İsu Köylere Modern ve Estetik Çeşmeler Yapıyor

12.01.2012 14:42
İsu Köylere Modern ve Estetik Çeşmeler Yapıyor, System.String[]

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, geleneksel Türk kültürünü yansıtan vazgeçilmez değerlerden biri olan çeşmeleri köylerde vatandaşların hizmetine sundu.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, geleneksel Türk kültürünü yansıtan vazgeçilmez değerlerden biri olan çeşmeleri köylerde vatandaşların hizmetine sundu.

Kocaeli'nin her tarafından arıtılmış ve sağlıklı içmesuyu sağlayan İSU Genel Müdürlüğü, köylerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Köylerde içmesuyu ve atıksu arıtma tesisi ile kanalizasyon altyapısı yapan Kurum, mevcut kaynak sularını değerlendirmek ve vatandaşlar ile hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamak için de İzmit ve Karamürsel ilçelerine bağlı 3 köyde modern çeşmeler yaptı. İzmit ilçesine bağlı Şahinler ve Çubuklu Osmaniye ile Karamürsel ilçesine bağlı Karapınar köylerinde yapılan çeşmeler, 3x3 metre ebatlarında ve betonarme olarak inşa edildi. Her biri 5 ton su haznesi bulunan çeşmeler, traverten mermer malzeme ile kaplanarak estetik ve modern bir görünüm kazandırıldı. Su bağlanarak kullanılır hale getirilen çeşmelerin yapılması köy sakinlerini de sevindirdi.

Çeşmelerin kendileri için vazgeçilmez olduğunu belirten vatandaşlar, kısa zamanda yapılarak hizmete alınan çeşmelerden dolayı İSU Genel Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Köylerin şehirlerden farkının olmaması için altyapı çalışmalarını yürüttüklerini vurgulayan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, köylere geleneksel kültürümüze bağdaşır modern ve estetik çeşmeler yapmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Yaptıkları çalışmalar ile köylere tersine göçün başladığına da dikkat çeken Bayram, program dahilinde başka köylerde de çeşmeler yapacaklarını kaydetti.

İsu Köylere Modern ve Estetik Çeşmeler Yapıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İsu Köylere Modern ve Estetik Çeşmeler Yapıyor - Son Dakika


Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?