İsveç - Son Dakika

İsveç

26.11.2012 18:55
İsveç, System.String[]

İsveç'te Müslüman mahkumların imam eksikliğinden şikayet ettikleri bildirildi.

İsveç'te Müslüman mahkumların imam eksikliğinden şikayet ettikleri bildirildi.

İsveç'in en büyük cezaevi olan aynı zamanda mahkumların üçte biri Müslüman olan Kumla Cezaevi Müdürü Kenneth Gustafsson, yaptığı açıklamada cezaevlerine bu yılın ilk 8 ayında yapılan 8 milyon 800 bin İsveç kronu (yaklaşık 1 milyon avro) yardımın dini ihtiyaçların yerine getirilmesi için yapıldığını belirterek bu yardımın 500 bin kronunun (60 bin avro) cezaevlerinde imam görevlendirilmesi için kullanıldığını kaydetti.

Gustafsson, maddi imkansızlıklar nedeniyle yeterli sayıda imam bulunamamasından dolayı cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülerin istedikleri anda imamlarla görüşemediklerinden şikayet ettiklerini söyledi. Gustafsson bu sorunu ortadan kaldırmak, cezaevlerindeki Müslüman tutuklu ve hükümlülerin istedikleri anda dini ihtiyaçları için imamlarla görüşebilmeleri için gerekenlerin yapılacağına inandığını belirtti.

Kumla Cezaevi'ndeki Müslüman tutukluları ziyaret eden imamlardan Hazim Gürda da yaptığı açıklamda, her istenildiğinde tutuklu ya da mahkumlar ile görüşme imkanı bulamadığını ifade etti.

İsveç'teki cezaevlerinde yaklaşık 5 bin tutuklu ve hükümlü Müslümanın bulunduğu bildiriliyor.

Muhabir: Stockholm

Yayıncı: Erdem Gültekin - STOCKHOLM

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsveç - Son Dakika


Son Dakika

Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Son Dakika! Azerbaycan Meclisi'nde konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Minsk grubunun beyin ölümü gerçekleşmiştir Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor Öğretmen dizisi, 9. bölümle ekran macerasını noktalayacak Aynı sokakta 7 otomobili soyan hırsızın eline geçen sadece iki gözlük oldu İki kadınla gittiği günlük kiralık dairenin camından düşerek can vermişti! Cinayete kurban gittiği ortaya çıktı Türkiye genelinde yaşanan internet kesintisi için ''planlı çalışma'' açıklaması Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanacak! Gündemde koronavirüs, Azerbaycan ve Kıbrıs var