İsveç'te bir skandal daha! Üzerine ve içerisine hakaret yazılmış 3 Kur'an-ı Kerim bulundu - Son Dakika

İsveç'te bir skandal daha! Üzerine ve içerisine hakaret yazılmış 3 Kur'an-ı Kerim bulundu

02.02.2023 09:34

Irkçı Rasmus Paludan'ın Kur'an-ı Kerim'e yaptığı saldırının yankıları sürerken İsveç'te bir skandal daha yaşandı. İsveç'in Karlskrona kentine bağlı Ronneby ilçesinin farklı bölgelerinde, üzerine ve içerisine hakaret yazılmış 3 Kur'an-ı Kerim bulundu.

İsveç ve Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına yönelik tepkiler devam ederken bir skandal olay daha yaşandı. İsveç'in Karlskrona kentine bağlı Ronneby ilçesinin farklı bölgelerinde, üzerine ve içerisine hakaret yazılmış 3 Kur'an-ı Kerim bulundu.

ÜZERİNE ÖLÜM TEHDİDİ YAZILMIŞ

İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberinde, üzerine ölüm tehdidi yazılan Kur'an-ı Kerim'in otobüs durağında, diğerlerinin de kamuya açık yerlerde bulunduğu belirtildi.

"SON DERECE ÜZGÜNÜZ"

SVT'ye açıklamada bulunan Ronneby İslam Derneği üyesi Gudlaug Hilmarsdottir, olaya son derece üzüldüklerini ve Kur'an- Kerim'in hayattaki rehberleri olduğunu söyledi.

Ronneby'de 2020'de Müslümanların mescit olarak kullandıkları binanın önüne yakılmış Kur'an-ı Kerim sayfaları ve domuz pastırması bırakılmıştı. Polisin olayla ilgili "nefret suçu" soruşturması başlatıldığını duyurmasına rağmen failler yakalanamamıştı.

KUR'AN-I KERİM'E PEŞ PEŞE SALDIRILAR

İsveç'in başkenti Stockholm'de 21 Ocak'ta Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan, Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmış, kalabalık polis korumasında gerçekleştirilen eylem sırasında Paludan'ın yanına kimsenin yaklaşmasına izin verilmemişti. İsveç hükümetinin Kur'an-ı Kerim yakılması için Paludan'a izin vermesine, Türkiye başta olmak üzere çok sayıda İslam ülkesinden tepki gösterilmişti.

Paludan, 27 Ocak'ta da Danimarka'da cami karşısında ve Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmıştı. Hollanda'da da ırkçı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi lideri Edwin Wagensveld, Lahey kentinde tek başına yaptığı eylemde Kur'an-ı Kerim yırtmıştı.

Türkiye ve birçok ülkede İsveç, Hollanda ve Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırılar protesto ediliyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
BBP Genel Başkanı Destici, ekonomiyi değerlendirdi Açıklaması BBP Genel Başkanı Destici, ekonomiyi değerlendirdi Açıklaması Finlandiya'ya müjdeli haber! NATO üyeliği TBMM'de kabul edildi Finlandiya'ya müjdeli haber! NATO üyeliği TBMM'de kabul edildi

Son Dakika Güncel İsveç'te bir skandal daha! Üzerine ve içerisine hakaret yazılmış 3 Kur'an-ı Kerim bulundu - Son Dakika


Advertisement