Müzik Festivallerinde 40'tan Fazla Taciz ve Tecavüz Olayı Yaşandı - Son Dakika

Müzik Festivallerinde 40'tan Fazla Taciz ve Tecavüz Olayı Yaşandı

06.07.2016 09:47

İsveç'te geçen hafta sonu düzenlenen iki festivalde 40'tan fazla cinsel taciz ve tecavüz olayı yaşandı.

Bravalla Festivali'nde 5 tecavüz, 12 cinsel taciz, Putte I Parken adlı festivalde ise 35 cinsel taciz şikayetinde bulunuldu. Putte I Parken festivalindeki mağdurlardan en gencinin 12 yaşında olduğu bildirildi.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ TEPKİ VERMEDİ

İsveç'in AftonBladet gazetesine konuşan bir genç "Bir adam, elini arkadaşımın bacaklarının arasına soktu. Arkadaşım bir güvenlik personeline gittiğinde sarhoş olup olmadığını sordular. İnsanlar bu tip şeyler yaptıklarında yardım etmeyeceklerse işleri ne bilmiyorum." dedi. Bir diğer mağdur da, genç bir erkeğin üzerine doğru gelip vücuduyla sürtündüğünü öne sürdü.

ÜÇ ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI

İsveç polisi taciz olaylarına karışan şüpheli erkekleri arıyor. BBC Newsbeat'e konuşan Bravalla polisi "Şüphelendiğimiz beş tecavüz vakası var. Üç vakayla ilgili üç şüpheliyi sorguladık. Serbest bırakmaya karar verdik.Tecavüz olarak değerlendirilmeyen cinsel saldırılarla ilgili bir soruşturma açılabilir." dedi.

Bravalla'da sahne alan grup ve şarkıcılar arasında Mumford & Sons, Macklemore & Ryan Lewis, Hardwell, Bastille, Craig David ve Zara Larsson da vardı.

Zara Larsson Twitter hesabından cinsel saldırılarla ilgili "Seyirciler arasındaki bir kıza utanmadan tecavüz edenler, cehennemde yanmayı hak ediyorsunuz." yazdı.

Putte I Parken festivalinde görevli polis, soruşturmaların devam etmesi için görgü tanıklarına polise başvurmaları çağrısında bulundu.

Müzik Festivallerinde 40'tan Fazla Taciz ve Tecavüz Olayı Yaşandı
Müzik Festivallerinde 40'tan Fazla Taciz ve Tecavüz Olayı Yaşandı

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Dünya Müzik Festivallerinde 40'tan Fazla Taciz ve Tecavüz Olayı Yaşandı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (2)
  • ÖMER: HER FIRSATTA HER OLAYDA ÜLKEMİZİ İNSANIMIZ GENELİNE YAYARAK HAKARET EDENLER GERİ KALMİSLİKLA SUÇLAYAN LAR SÖZDE MEDENİ GÖRDÜĞÜNÜZ HANİ HER FIRSATTA ORALARDA BÖYLE ŞEYLER OLMAZ DİYE AHKAM KESTİĞİNİZ SİZİN DEYİMİNİZLE MEDENİ TOPLULUKLAR İNSANLAR BUNLAR İŞTE BU SADECE MEDYAYA YANSIYANİ . Cevap Yaz 12 5 Yayından Kaldır

Son Dakika

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı