Son Dakika Haberleri: İsveç'ten Yüksekovalı Duman Ailesine Yardım Eli

İsveç'ten Yüksekovalı Duman Ailesine Yardım Eli

7 ay önce

İsveç'ten Yüksekovalı Duman ailesine yardım eliYaşar KAPLANYÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)- HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi Dilektaşı Köyü'nde yaşayan 9 nüfuslu Duman ailesine İsveç'ten yardım eli uzatıldı.

İsveç'ten Yüksekovalı Duman Ailesine Yardım Eli, System.String[]
İsveç'ten Yüksekovalı Duman ailesine yardım eli

Yaşar KAPLANYÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)- HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi Dilektaşı Köyü'nde yaşayan 9 nüfuslu Duman ailesine İsveç'ten yardım eli uzatıldı. Sosyal medya üzerinden Duman ailesini durumunu görüp etkilenen ve yardım kampanyası başlatan Türk vatandaşı öğretmen Yasemin Celep, Yüksekova'ya gelerek aileye yardımda bulundu.

Yüksekova İlçesi'ne 32 kilometre uzaklıkta bulunan Dilektaşı Köyü'nde yaşayan 2'si engelli 7 çocuk babası Ferhat Duman(41), bir süre önce durumlarını anlatan bir video çekip, görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaştı. Bu görüntüler de İsveç'te yaşayan öğretmen Yasemin Celep'in dikkatini çekti. Ailenin yoksulluğundan etkilenen Celep, önce belediyeyi arayıp aile hakkınmda bilgi aldıktan sonra arkadaşlarını ve tanıdıklarını arayarak yardım kampanyası başlattı. Bir miktar para toplayan Celep, çalıştığı okuldan da 3 günlük izin alarak Türkiye'ye geldi. Aileyi evinde ziyaret eden ve acil ihtiyaçlarını belirleyen Celep, daha sonra bir kamyonet dolusu eşya alarak aileye verdi.

Aile büyük mutluluk yaşarken, 16 yıldır İsveç'te yaşayan öğretmen Yasemin Celep, aileye yardımda bulunabildiği için sevindiğini söyledi. Bundan sonra da aile ile olan irtibatını kesmeyeceğini anlatan Celep, Sosyal medya üzerinde ikisi engelli 9 kişilik Duman ailesinin videosunu izleyince çok etkilendim, bunu üzerine de yardım kampanyası başlattım. Arkadaşlarım, çevrem, yardımsever arkadaşlarım aracılığıyla bir miktar para topladım. Bu parayla da hem gida maddesi, hemde acil olan bir takım ihtiyaçlarını karşıladım dedi.
Haber Yayın Tarihi : 13.10.2018 05:51 Kaynak: DHAKılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın İlk Sözleri: Saldırmadım Ünlü İş Adamı Nedim Delibaş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çağrı Saynur Öztürk, Eşi Hasan Ali Kaldırım'ı Aldattı mı? Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı