İsviçre'nin Ünlü Müzikaline Türkiye Desteği - Son Dakika

İsviçre'nin Ünlü Müzikaline Türkiye Desteği

19.02.2012 02:52
İsviçre'nin Ünlü Müzikaline Türkiye Desteği, System.String[]

İsviçre'nin ünlü müzikali Alperose Türkiye Turizm bakanlığı desteği ile sahnelendi.

İsviçre'nin ünlü müzikali Alperose Türkiye Turizm bakanlığı desteği ile sahnelendi. Önceki akşam ilk gösterimi yapılan oyunu çok sayıda sanatsever izledi. Türkiye'nin Bern Büyükelçisi Tanju Sümer ve Dışişleri bakanlığı teftiş kurulu başkanı büyükelçi Mehmet Taşer, Türkiye Turizm ataşesi Pınar Bilgen'de gösteriyi izleyenler arasındaydı.

İsviçre'nin ünlü şarkıcısı Polo Hofer tarafından yazılan bir şarkıdan esinlenilerek müzikale dönüştürülen esere ilgi yoğun oldu. Gösteri daha başlamadan aylar öncesinde 14 bin bilet satıldığı ilan edildi. Biletleri kısa sürede tükenen oyuna Türkiye Turizm bakanlığı tarafından verilen destek, oyun öncesi yapılan sunuş konuşmasında hatırlatıldı.

Türkiye Turizm bakanlığına desteği için teşekkür edilen oyun sırasında da rüya gibi yerler sayılırken İstanbul ve boğaz özellikle belirtildi. Genel yöntemenliğini Walter Hitz'in yaptığı oyun 15 Nisan'a kadar Bern'de gösterimde olacak.

İsviçre'nin Ünlü Müzikaline Türkiye Desteği
İsviçre'nin Ünlü Müzikaline Türkiye Desteği
İsviçre'nin Ünlü Müzikaline Türkiye Desteği

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İsviçre'nin Ünlü Müzikaline Türkiye Desteği - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi