İtalya'da koronavirüs sağlık çalışanlarını da vurdu! 46 doktor hayatını kaybetti - Son Dakika

İtalya'da koronavirüs sağlık çalışanlarını da vurdu! 46 doktor hayatını kaybetti

Avrupa'nın koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkesi İtalya'dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Tüm ülkede günlerdir karantina uygulanmasına rağmen kayıplar durdurulamıyor. İtalya'dan gelen son haberler arasında 46 doktorun koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği yer aldı.

İtalya'da virüs salgını, tüm gücüyle hastalarla ilgilenen sağlık çalışanlarını da vurdu. Ülkede salgından dolayı hayatını kaybeden doktor sayısının 46 olduğu öğrenildi.

46 DOKTOR, KORONADAN HAYATINI KAYBETTİ

Dünyada koronavirüsten en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya'da bugüne kadar 86.498 bin vaka tespit edilirken, virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 9.134 olarak açıklandı. Salgının ortaya çıktığı ilk andan beri hastanelerde insanları tedavi etmek için gece gündüz çalışan İtalyan sağlık görevlileri arasında, enfekte olanlar olduğu belirtildi. Ülke genelinde koronavirüs mücadelesinde görev yapan 46 doktorun, virüs sebebiyle hayatını kaybettiği açıklandı.

EN FAZLA VAKA VE ÖLÜM LOMBARDİYA'DA

Koronavirüsle mücadelede önemli rol oynayan sağlık çalışanları arasında virüsün yayılmaya devam ettiği düşünülüyor. Öte yandan İtalya'da koronavirüs kaynaklı ölümlerin en çok Lombardiya Bölgesi'nde olduğu belirtildi. Ülke genelinde günlerdir karantina uygulanıyor, vatandaşlar sadece acil ihtiyaçları için dışarı çıkabiliyor.

İtalya'da koronavirüs sağlık çalışanlarını da vurdu! 46 doktor hayatını kaybetti


Son Dakika

Trump işaretini vermişti, ordu birlikleri protestoların arttığı Minneapolis'e girdi George Floyd protestoları ABD geneline yayılıyor! Chicago'da göstericiler polis arabalarına zarar verdi Beyaz Saray etrafındaki protestolar şiddetlendi, resmi konut tecrit altına alındı Antik dünyanın ayakta kalan tek yapısının 4.600 yıllık gizemi çözüldü! Siyahi vatandaşı öldürerek ABD'deki gösterilerin fitilini ateşleyen polis, bir darbe de karısından yedi Tüm dünyayı ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı; Floyd'un polislere söyledikleri vicdanları sızlattı George Floyd protestolarının büyüdüğü ABD'de Trump, destekçilerini Beyaz Saray'a çağırdı ABD'deki göstericilerin öfkesi dinmiyor: Asıl yağmacı olan devlet Trump, göstericileri bastırmak için ordunun göreve hazır olduğunu söyledi Denek olarak kullanılan maymunlar, asistana saldırarak koronavirüs kan örneklerini çaldı Hindistan'da canlı olarak gömülen bebeğin kurtarılma anı kamerada Paralı askerleri kaçan Rusya'dan Suriyeli mahkumlara "Hafter saflarında savaşın" teklifi Uluslararası medya Türkiye'yi öve öve bitiremedi: Felaketin önüne geçtiler Çin, koronavirüse karşı "yüzde 99 etkili olacak" aşı geliştirdi İsviçre'de koronavirüsten etkilenenlere verilecek yardım paketleri için metrelerce kuyruk oluştu