Son Dakika Haberleri: İtalya Grand Prıx Yarışı

İtalya Grand Prıx Yarışı

3 ay önce

Beklendiği üzere İtalya Grand Prix'sinde hemen tüm pilotlar tek pit stoplu süper yumuşak – yumuşak lastik stratejisini tercih etti.

İtalya Grand Prıx Yarışı, System.String[]

Birinciliği kazanan  Mercedes pilotu  Lewis Hamilton, pilotlar sıralamasında üç puan farkla liderlik koltuğuna oturdu.

Cezalar nedeniyle sıralamaya 16'ıncı olarak başlayan  Red Bull pilotu  Daniel Ricciardo ise alternatif bir strateji takip etti. Yumuşak lastiklerle başlayıp yarışın sonlarına doğru supersoft lastiklere geçti. Avustralyalı pilot ayrıca, geçen yıl aynı lastiklerle elde edilen sonuçtan iki saniye daha kısa zamanla yarışın en hızlı turunu yaptı.

Önceki gün yağan sağanak yağmurların ardından Pazar günü  Monza'da yağmur görülmedi, hava sıcaklığı 28 derece ve pist sıcaklığı 37 derece olarak kaydedildi.

MARIO ISOLA - PİRELLİ OTOMOBİL YARIŞLARI BAŞKANI

"Tahmin edilemeyen bir hafta sonunda yarış tam da beklediğimiz gibi geçti ve hemen tüm pilotlar tek pit stop stratejisini tercih etti. Alternatif bir tek pit stop stratejisini mükemmel uygulayan  Daniel Ricciardo, 12 sıra ileri geçmeyi başardı. En hızlı turu yapması da hem arabanın, hem de lastik paketinin bu yıl daha hızlı olduğunu gösteriyor, üstelik  Monza çoğunlukla düzlüklerden oluşmasına rağmen."

TRUTHOMETER (GERÇEK ÖLÇER)

Lewis Hamilton, yarışı tek pit stopla kazanırken 32. turda beklendiği gibi supersoft lastikten soft lastiklere geçti. Takım arkadaşı  Valtteri Bottas da aynı stratejiyi izleyerek bir tur sonra pit stop yaptı ve Hamilton'un beş saniye gerisinde ikinci bitirdi. Her iki pilot da kazanacağını öngördüğümüz stratejiyi uyguladı.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


10 Yaşındaki Necmi, Yatakta Bastığı Annesi ve Komşusu Tarafından Yastıkla Boğuldu Soçi'deki Üçlü Zirve Sona Erdi! Putin: Seçimler ve Yeni Anayasa Görüşüldü
Soçi'deki Toplantıdan Suriye Konusunda Mutabakat Çıktı, Dolar Sert Düştü