Son Dakika Haberleri: İtalya Grand Prıx Yarışı

İtalya Grand Prıx Yarışı

10 ay önce

Beklendiği üzere İtalya Grand Prix'sinde hemen tüm pilotlar tek pit stoplu süper yumuşak – yumuşak lastik stratejisini tercih etti.

İtalya Grand Prıx Yarışı, System.String[]

Birinciliği kazanan Mercedes pilotu Lewis Hamilton, pilotlar sıralamasında üç puan farkla liderlik koltuğuna oturdu.

Cezalar nedeniyle sıralamaya 16'ıncı olarak başlayan Red Bull pilotu Daniel Ricciardo ise alternatif bir strateji takip etti. Yumuşak lastiklerle başlayıp yarışın sonlarına doğru supersoft lastiklere geçti. Avustralyalı pilot ayrıca, geçen yıl aynı lastiklerle elde edilen sonuçtan iki saniye daha kısa zamanla yarışın en hızlı turunu yaptı.

Önceki gün yağan sağanak yağmurların ardından Pazar günü Monza'da yağmur görülmedi, hava sıcaklığı 28 derece ve pist sıcaklığı 37 derece olarak kaydedildi.

MARIO ISOLA - PİRELLİ OTOMOBİL YARIŞLARI BAŞKANI

"Tahmin edilemeyen bir hafta sonunda yarış tam da beklediğimiz gibi geçti ve hemen tüm pilotlar tek pit stop stratejisini tercih etti. Alternatif bir tek pit stop stratejisini mükemmel uygulayan Daniel Ricciardo, 12 sıra ileri geçmeyi başardı. En hızlı turu yapması da hem arabanın, hem de lastik paketinin bu yıl daha hızlı olduğunu gösteriyor, üstelik Monza çoğunlukla düzlüklerden oluşmasına rağmen."

TRUTHOMETER (GERÇEK ÖLÇER)

Lewis Hamilton, yarışı tek pit stopla kazanırken 32. turda beklendiği gibi supersoft lastikten soft lastiklere geçti. Takım arkadaşı Valtteri Bottas da aynı stratejiyi izleyerek bir tur sonra pit stop yaptı ve Hamilton'un beş saniye gerisinde ikinci bitirdi. Her iki pilot da kazanacağını öngördüğümüz stratejiyi uyguladı.
Muharrem İnce'ye Oy Vereceğini Belli Eden Gökhan Özoğuz, Kendisini Eleştirenlere Şiirle Cevap Verdi Melih Gökçek'ten 24 Haziran Seçimlerine Az Bir Süre Kala Büyük Tepki Çeken Tweet!

Brüksel'de Yaşayan Genç Kadın, 24 Haziran Seçimleri İçin İki Kere Oy Kullanıp Facebook'tan Paylaştı